چالش جدید مجله AUTO CAR؛ رقابت محصولات آلپینا، آئودی، آلفارومئو و ب ام و برای دست یابی به سرعت بیشتر و مصرف کمتر

مجله اتوکار به عنوان پرسابقه ترین مجله کشور انگلستان، در یک اقدام جدید و نوآورانه چالش سرعت و مصرف سوخت را به راه انداخته است.

به گونه ای که خودروهای شرکت کننده در این چالش باید توانایی رسیدن به سرعت 150 مایل بر ساعت (241 کیلومتر بر ساعت) را با وجود مصرف سوختی برابر با 50 مایل به ازای هر گالن (5.6 لیتر در هر 100 کیلومتر) با سرعت ثابت 96 کیلومتر بر ساعت را دارا باشند.

speed-13

در تاریخ بررسی های این مجله، هیچ خودرویی توانایی انجام این کار را نداشته است.

این تست با هدف قرار دادن رسیدن به سرعت نسبتا بالا و مصرف سوخت پایین، طراحی شده است. به گونه ای که هر شرکت کننده 1.6 کیلومتر فضای مستقیم برای رسیدن به سرعت در نظر گرفته شده را دارد.

تست مصرف سوخت در یک پیست مخصوص صورت می گیرد، و با سرعت ثابت 96 کیلومتر بر ساعت خودروها را به حرکت در می آورند تا ببینند توانایی رسیدن به عدد مورد نظر را دارند یا خیر.

speed-11

شرکت کنندگان حاضر در این چالش به شرح زیر هستند: ب ام و تیونینگ شده با موتور دیزلی از شرکت آلپینا، با کد فنی D3 Biturbo Touring، آئودی A4 3.0 TDI، آلفا رومئو 4C اسپایدر و بی ام و i8 هیبریدی.

سازندگان هر 4 خودرو بالا این ادعا را دارند که می توانند به سرعتی بیش از 241 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنند. اتحادیه اروپا آن ها را نسل جدید خودروهای با مصرف سوخت بسیار پایین می داند.

speed-12

در جدول زیر مشخصات دقیق و اعلام شده از سمت سازنده را بیان خواهیم کرد.

آلپیناD3ب ام و i8آئودیآلفارومئو
قیمت49.950 پوند94.845 پوند

(5 هزار پوند اعطایی از طرف دولت)

38.135 پوند59.500 پوند
موتور6 سیلندر تویین توربو شارژ3 سیلندر توربو+موتور الکتریکی در محور جلو6 سیلندر4 سیلندر توربو
حجم2993cc1499cc2967cc1742cc
قدرت345 اسب بخار در دور 4000rpm357 اسب بخار در دور 5800rpm(ترکیبی)268 اسب بخار در دور4250 rpm234 اسب بخار در دور 6000rpm
گشتاور516  lb-ft در بازه 1500-3000rpm420 lb-ft در 3700 rpm442 lb-ft در بازه1500-300rpm258 lb-ft در بازه 2200-4250rpm
وزن1730 kg1560 kg1735 kg940 kg
جعبه دنده8 سرعته اتومات6 سرعته اتومات8 سرعته اتومات6 سرعته دوبل کلاچ اتومات
صفرتا1004.6 ثانیه4.4 ثانیه5.3 ثانیه4.5 ثانیه
حداکثر سرعت170 مایل بر ساعت155 مایل بر ساعت155 مایل بر ساعت160 مایل بر ساعت
مصرف سوخت ترکیبی5.4 لیتر در هر 100 کیلومتر2.1 لیتر در هر 100 کیلومتر(ترکیبی موتور برقی و بنزین سوز)5.2 لیتر در هر 100 کیلومتر6.9 لیتر در هر 100 کیلومتر
سوخت مصرفیگازوییلبنزین+الکتریسیتهگازوییلبنزین

 

همه خودروها با باک پر، رقابت را شروع خواهند کرد. اما به دلیل حضور یک خودروی هیبریدی رقابت کمی پیچیده شده است.

به این دلیل که موتور برقی i8 در هر دو بخش سرعت و مصرف می تواند  مزیت خاصی برای این خودرو ایجاد کند. برای این که رقابت به صورت کاملا عادلانه باشد. در بخش تست مصرف سوخت، بی ام و i8 را در حالت تمام بنزینی تست خواهیم کرد.

speed-16

این امر زمانی میسر خواهد شد که در باتری ها هیچ گونه شارژی وجود نداشته باشد. اما در بخش سرعت هر خودرو توانایی استفاده از همه قابلیت و قدرت خود را خواهد داشت. پس ب ام و در حالت بیشترین بیشینه خود رقابت خواهد کرد.

چالش سرعت:

کار را با تست سرعت شروع می کنیم. اولین خودرویی که روی خط شروع ایستاده آلفا 4Cاست.

این خودرو مجهز به لانچ کنترل است و وزن سبک و ارائه قدرت در دورهای پایین یک خودروی پرشتاب از آلفا ساخته است. شتاب صفرتا96 کیلومتر بر ساعت را در حدود 5.1 ثانیه طی کردیم.

speed-17

پس از 12.4 ثانیه به سرعت 160 کیلومتر بر ساعت رسیدیم. اما پس از سرعت 200 کیلومتر به دلیل فشار نیروی درگ سنگینی که به آلفا وارد شد. این خودرو نتوانست به سرعت مورد نظر ما یعنی 150 مایل بر ساعت برسد.

حداکثر سرعتی که با آلفا در مسیر 1.6 کیلومتری بدست آوردیم 227.5 کیلومتر بر ساعت بود.

speed-15

نوبت آئودی رسیده و این خودرو به دلیل استفاده از سیستم چهارچرخ متحرک قابلیت های بالایی دارد. آئودی 15 ثانیه زمان لازم داشت تا به سرعت 160 کیلومتر برساعت برسد و حداکثر سرعتی که با این خودرو بدست آوردیم218 کیلومتر بر ساعت بود.

نوبت به آلپینا رسیده است، آلپینا تیونر رسمی شرکت بی ام و در بخش خودروهای دیزلی است.

به همین دلیل انتظار از این خودرو بالاتر از آئودی به عنوان یک رقیب دیزلی دیگر است. در هر صورت آلپینا به سرعت231  کیلومتر بر ساعت رسید. و اگر فضا کمی بیشتر بود. قطعا به سرعت مورد نظر ما می رسید.

در آخر تنها یک خودرو باقی مانده است.

speed-6

بی ام و i8

تمام گروه نگران این هستند که هیچ خودرویی امروز نتواند به سرعت مورد نظر برسد، بی ام و بر روی خط شروع قرار می گیرد و همانطور که انتظار می رفت. به دلیل بهره گیری از موتور برقی و لانچ خوب، به سان تیری از چله کمان رها می شود و تا آخر مسیر با تمام قدرت سعی در شتاب گیری دارد.

در انتها مسیر بی ام و به حداکثر سرعت243 کیلومتر بر ساعت می رسد. و تنها خودرویی گروه لقب می گیرد که توانست به سرعت مورد نظر برسد و حتی سریع تر هم باشد.

speed-3

چالش مصرف سوخت:

چالش مصرف به صورت کاملا کامپیوتری صورت خواهد پذیرفت، تا خطا به حداقل خود برسد.

در مسیر پیست خود 3 دور با سرعت ثابت حرکت می کنیم تا به میزان مصرف دقیق خودروها در هر 100 کیلومتر برسیم. نتایج این بخش هم به شرح زیر است.

speed-14

میزان مصرف سوخت نشان دهنده:

بی ام و آی هشت، 6.7 لیتر در هر 100 کیلومتر (رقم دقیق کالیبره شده:6.9)

speed-1

آلپینا  دی سه: 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر (رقم دقیق کالیبره شده:6.6)

speed-4

آئودی آ چهار: 5.9 لیتر در هر 100 کیلومتر (رقم دقیق کالیبره شده:6.5)

speed-5

آلفارومئو 4C اسپایدر:  6.6 لیتر در هر 100 کیلومتر (رقم دقیق کالیبره شده:6.4)

speed-6

در نهایت هیچ یک از خودروها در بخش میزان مصرف سوخت به عدد مورد نظر ما دست پیدا نکردند و در عین شگفتی آلفا به عنوان یک خودرو مجهز به موتور بنزینی توربو با تکنولوژی رایج و غیر هیبرید، توانست کمترین رقم مصرفی گروه را به ثبت برساند.

speed-7

گرچه اگر ب ام و در حالت هیبرید حرکت می کرد عدد بسیار بهتری را هم می توانست به ثبت برساند. به نظر می رسد که باید ب ام و را برنده این رقابت اعلام کنیم.

speed-8

هر آنچه از موتور 1.5 لیتری و سه سیلندر (درون سوز) ب ام و i8 دیده می شود

زیرا ب ام و i8، تنها خودرویی بود که توانست یکی از دو چالش مورد نظر ما را انجام دهد.

speed-10

speed-9

 

hamrah-mechanic بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

بزرگ‌ترین موتور جت تجاری دنیا از اداره هوانوردی فدرال آمریکا مجوز گرفت

«جنرال الکتریک» روز دوشنبه اعلام کرد بزرگ‌ترین موتور جت تجاری دنیا از اداره هوانوردی فدرال آمریکا مجوز گرفته است.«John Slattery»، مدیرعامل جنرال الکتریک در بیانیه‌ای گفت: «هیچ جایگزین دیگری وجود ندارد که بتواند از لحاظ ابعاد، قدرت و بهره وری سوخت با GE9X رقابت کند. این موتور ارزش و اعتماد بی‌حد و مرز را برای مشتریان... ادامه مطلب

ایلان ماسک از احتمال تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد

مدیرعامل تسلا از تولید سالانه ۲۰ میلیون خودرو برقی تا پیش از ۲۰۳۰ خبر داد که تقریباً ۵۰ برابر بیشتر از آمار تولید این خودروساز در سال ۲۰۱۹ است.«ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا روز دوشنبه با انتشار توییت جدیدی گفت تسلا «احتمالاً» تا پیش از سال ۲۰۳۰ موفق به تولید سالانه ۲۰ میلیون اتومبیل برقی خواهد... ادامه مطلب

تسلا از خرید معدن لیتیوم و احداث کارخانه تولید کاتد خبر داد

تسلا از احداث یک کارخانه جدید تولید کاتد در ایالات متحده خبر داد. «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا هدف از ساخت این کارخانه را کاهش هزینه‌های زنجیره تأمین و ساده‌سازی فرآیند تولید کاتد اعلام کرده است.ماسک در جریان رویداد Battery Day که در آن تسلا از سلول باتری جدید رونمایی کرد، گفت پروسه تولید کاتد فعلی... ادامه مطلب

تسلا از سلول باتری جدید با ۶ برابر قدرت و ۵ برابر انرژی بیشتر رونمایی کرد

تسلا از سلول باتری جدید این شرکت به نام «۴۶۸۰» رونمایی کرد. این سلول ۶ برابر قدرت بیشتری نسبت به سلول‌های قبلی داشته و ۵ برابر ظرفیت انرژی بیشتری دارد.باتری جدید قرار است هزینه هر کیلووات ساعت برق را در خودروهای تسلا کاهش دهد. بسیاری از متخصصان می‌گویند کاهش این هزینه به تسلا کمک می‌کند... ادامه مطلب

ساخت سوپرباتری جدیدی که در 15 ثانیه شارژ می‌شود

«اسکلتون» (Skeleton) شرکت فناوری استونیایی با همکاری شرکت فناوری آلمانی «کیت» (KIT)، موفق به توسعه «سوپرباتری» (SuperBattery) جدیدی شده‌اند که می‌تواند در عرض 15 ثانیه شارژ شود. توسعه این باتری با چنین ویژگی بی‌شک نقطه عطفی در مکانیزم شارژ و دشارژ باتری‌های خودروهای الکتریکی ایجاد خواهد کرد.باتری جدید، با به کارگیری ابرخازن‌های شرکت اسکلتون، صدها هزار... ادامه مطلب

ایلان ماسک: فناوری باتری تسلا تا سال ۲۰۲۲ به تولید انبوه نمی‌رسد

ایلان ماسک اعلام کرده فناوری باتری جدید تسلا تا سال ۲۰۲۲ آماده تولید انبوه نخواهد شد و این کمپانی همچنان به خرید باتری از شرکت‌های دیگر ادامه می‌دهد.طبق گفته ایلان ماسک در توییتر، فناوری جدید باتری تسلا که در رویداد «Battery Day» این کمپانی معرفی می‌شود، یک نمونه اولیه خواهد بود و امکان استفاده سریع... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟