صدها میلیون دلار دیگر روی کمپانی Magic Leap سرمایه گذاری شد

صدها میلیون دلار دیگر روی کمپانی Magic Leap سرمایه گذاری شد

صدها میلیون دلار دیگر روی کمپانی Magic Leap سرمایه گذاری شد

عکس بالا، تصویری است از دموی شرکت Magic Leap که اواخر سال گذشته میلادی به نمایش درآمد. رباتی را می بینید که در محیط کاری واقعی به این سو و آن سو می رود. در حقیقت این ربات حقیقی نیست، بلکه به لطف ابزار شرکت مجیک لیپ، قادر به دیدن آن در دنیای واقعی هستیم.

از زمان تاسیس تاکنون، مجیک لیپ از سوی شرکت های بزرگ حوزه فناوری و تجارت الکترونیک سرمایه دریافت کرده و گویا این روند همچنان ادامه دارد. چندی پیش، علی بابا، گوگل و چند کمپانی دیگر مبلغ حدود ۵۰۰ میلیون دلار روی این شرکت سرمایه گذاری کردند و در دور جدید، مجیک لیپ ۸۲۷ میلیون دلار دیگر به جیب زده تا ارزش کلی شان به بیش از ۳.۷ میلیارد دلار برسد.

مشخص نیست ابزاری که مجیک لیپ روی آن کار می کند چگونه است و تا چه حد به هدست های امروزی شباهت دارد اما واقعیت افزوده هدف اصلی آن بوده و گویا کمپانی های بزرگ را سخت مجذوب خود ساخته است.

اخیرا شایعات به این مسئله اشاره دارند که مجیک لیپ می خواهد به زودی از پروژه اش پرده بردارد. شاید با ابزاری همچون هولولنز مایکروسافت طرف باشیم و شاید هم یک فناوری کاملا متفاوت و حتی بهتر. مایکروسافت، سونی، آکیلس و سامسونگ بازاری را شکل داده اند که گویا جای باز بسیاری برای مجیک لیپ دارد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل