همه چیز درباره آیفون 13
سفارش دهندگان Turing Phone موبایل خود را با سیستم عامل Sailfish تحویل می گیرند

سفارش دهندگان Turing Phone موبایل خود را با سیستم عامل Sailfish تحویل می گیرند

هفت ماه پیش که سر و کله Turing Phone برای نخستین بار پیدا شد، شرکت ارائه دهنده، آن را تحت عنوان یک موبایل اندرویدی فوق امنیتی تبلیغ می کرد که در ساختش از فلز مایع بهره گرفته شده.

اما تا به امروز، ثابت شده که تنها یکی از وعده های سازنده این موبایل واقعی بوده. ماجرا از این قرار است که شرکت سازنده با نام Turing Robotics Industries ایمیلی را برای مشتریان خود که قبلا این تلفن هوشمند را سفارش داده بودند ارسال کرده و در آن خبر داده، در ماه آوریل که Turing Phone برای آنها ارسال شود [به مراتب دیرتر از موعدی که وعده داده شده بود] اصلا از اندروید بهره نخواهد برد.

طبق اعلام این کمپانی در عوض قرار شده از سیستم عامل Sailfish روی آن استفاده شود که توسط مهندسان سابق نوکیا و زیر پرچم شرکتی به نام Jolla توسعه یافته است.

خبر اصلا برای خریداران این موبایل خوشایند نیست چراکه خود Jolla در فروش محصولات بهره مند از سیستم عامل یاد شده با مشکل روبروست و اخیرا هم تایید کرده که «به لحاظ مالی شدیدا در تنگناست و مشغول مذاکره با طلبکارانش است تا از آنها برای پرداخت بدهی هایش مهلت بگیرد و در عوض منابع مالی موجود خود را صرف توسعه سیستم عاملش نماید».

گفتنی است که شرکت مورد بحث حتی برنامه هایش برای عرضه تبلتی که دو سال پیش از طریق سایت Indiegogo برایش سرمایه جمع کرد را هم کنار گذاشته و دیگر به آن فکر هم نمی کند.

حالا اما شرکت Turing تصور می کند سیستم عامل Sailfish گزینه بهتری نسبت به اندروید محسوب می شود. درک این مساله البته بسیار دشوار است اما ظاهرا نمی توان شرکت ارائه دهنده این موبایل را از تصمیمش منصرف کرد.

این کمپانی در ایمیلی که برای سفارش دهندگان دستگاه ارسال کرده اینطور آورده است: سیستم عامل Sailfish به شکلی باور نکردنی سریع روی Turing اجرا می شود و نیازی نیست که در مورد عملکرد آن با اسنپدراگون ۸۰۱ ناراحت باشید چون به شکلی بهینه سازی شده تا سریع ترین عملکرد را روی موبایل شما داشته باشد.

این شرکت همچنین در توجیه اقدام خود آورده است: «Turing Phone همچنان میتواند اپلیکیشن های اندروید را بدون هیچ نقصی روی Sailfish اجرا کند. همچنین یک استور اپلیکیشن های اندرویدی هم برای شما موجود خواهد بود و می توانید از طریق آن موارد مورد نظر خود را دانلود نمایید.»

لازم است اضافه نماییم که محدوده قیمتی اعلام شده برای این موبایل برابر با ۶۱۰ دلار (برای مدل ۱۶ گیگابایتی) تا ۸۷۰ دلار (برای مدل ۱۲۸ گیگابایت) است و حالا که پروسه تحویل آن به تاخیر افتاده، شرکت تولید کننده بر این باور است که با توجه به تجربه متفاوتی که از کار با Sailfish نصیب کاربران آن می شود، این انتظار کاملا ارزشش را دارد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato