ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل در دادگاهی علیه VirnetX شکست خورد

شرکت VirnetX، سال 2010 به خاطر استفاده از پتنت VPN لیسانس نشده شرکت شان توسط اپل برای برقراری تماس ویدیویی Face Time از کمپانی کوپرتینویی شکایت کرد. دو سال بعد، مقرر شد که اپل مبلغ ...

شرکت VirnetX، سال 2010 به خاطر استفاده از پتنت VPN لیسانس نشده شرکت شان توسط اپل برای برقراری تماس ویدیویی Face Time از کمپانی کوپرتینویی شکایت کرد. دو سال بعد، مقرر شد که اپل مبلغ 368 میلیون دلار به این شرکت بپردازد.

در همین حین، وکلای اپل تلاش داشتند تا اثبات کنند که تکنولوژی VirnetX فقط بخش کوچکی از فناوری به کار رفته در Face Time است اما گویا جلسات دادگاه با موفقیت سپری نشده. اما در دادگاه تجدید نظر، شاکی این پرونده تقاضای مبلغ بیشتری داشت.

VirnetX دادخواست خود را به دادگاه ارائه داده بود و طلب 532 میلیون دلار به جای 368 میلیون دلار را داشت اما در دادگاهی که روز گذشته برگزار شد، قضات تصمیم گرفتند این رقم را به 625 میلیون دلار افزایش بدهند.

در سال 2010 نیز، همین کمپانی، مایکروسافت را مجبور به پرداخت بهای 200 میلیون دلاری بابت استفاده بدون اجازه از تکنولوژی VPN شان کرد. با این حال، وکلای اپل دست روی دست نگذاشته و دادخواست دیگری را به دادگاه ارائه داده اند. آن ها ادعا می کنند که تیم وکالت VirnetX، قضات را گمراه کرده اند.

خزانه ی اپل حالا بیش از 216 میلیارد دلار سرمایه خالص در خود گنجانده و پرداخت 625 میلیون دلار ضرر بزرگی به شرکت وارد نمی کند اما قرار نیست نبرد قانونی شرکت ها به همین سادگی برنده ای داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • امیر
  امیر | ۱۵ بهمن ۱۳۹۴

  اپل هم که همش دادگاه داره

 • فرشاد بندری
  فرشاد بندری | ۱۵ بهمن ۱۳۹۴

  هرچی از سامسونگ پول گرفت حالا باید پس بده
  چاه مکن بهر کسی اول خودت دوم کسی :))

  • علی
   علی | ۱۵ بهمن ۱۳۹۴

   اونجا چیزی به نام قانون هست شما نگران اپل نباش

   • فرشاد بندری
    فرشاد بندری | ۱۵ بهمن ۱۳۹۴

    شوخی میکنیم بابا، چقد جدی میگیرید

مطالب پیشنهادی