اپل در دادگاهی علیه VirnetX شکست خورد

اپل در دادگاهی علیه VirnetX شکست خورد

شرکت VirnetX، سال ۲۰۱۰ به خاطر استفاده از پتنت VPN لیسانس نشده شرکت شان توسط اپل برای برقراری تماس ویدیویی Face Time از کمپانی کوپرتینویی شکایت کرد. دو سال بعد، مقرر شد که اپل مبلغ ۳۶۸ میلیون دلار به این شرکت بپردازد.

در همین حین، وکلای اپل تلاش داشتند تا اثبات کنند که تکنولوژی VirnetX فقط بخش کوچکی از فناوری به کار رفته در Face Time است اما گویا جلسات دادگاه با موفقیت سپری نشده. اما در دادگاه تجدید نظر، شاکی این پرونده تقاضای مبلغ بیشتری داشت.

VirnetX دادخواست خود را به دادگاه ارائه داده بود و طلب ۵۳۲ میلیون دلار به جای ۳۶۸ میلیون دلار را داشت اما در دادگاهی که روز گذشته برگزار شد، قضات تصمیم گرفتند این رقم را به ۶۲۵ میلیون دلار افزایش بدهند.

در سال ۲۰۱۰ نیز، همین کمپانی، مایکروسافت را مجبور به پرداخت بهای ۲۰۰ میلیون دلاری بابت استفاده بدون اجازه از تکنولوژی VPN شان کرد. با این حال، وکلای اپل دست روی دست نگذاشته و دادخواست دیگری را به دادگاه ارائه داده اند. آن ها ادعا می کنند که تیم وکالت VirnetX، قضات را گمراه کرده اند.

خزانه ی اپل حالا بیش از ۲۱۶ میلیارد دلار سرمایه خالص در خود گنجانده و پرداخت ۶۲۵ میلیون دلار ضرر بزرگی به شرکت وارد نمی کند اما قرار نیست نبرد قانونی شرکت ها به همین سادگی برنده ای داشته باشد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato