سامسونگ و ال جی نفوذ خود در بازار خودرو را بیشتر می کنند

سامسونگ و ال جی نفوذ خود در بازار خودرو را بیشتر می کنند

سامسونگ و ال جی، دو کمپانی بزرگ کره ای فعال دز زمینه تلفن های همراه، بخش های تجاری دیگری نیز برای سر پا نگه داشتن خود دارند که از میان آن ها می توان به LG Innotek و Samsung Electro-Mechanics اشاره کرد؛ بازوهای صنعتی و علمی هر دو کمپانی.

این دو بخش، به شکلی گسترده در تولید و ساخت قطعات الکترونیکی خودرو نقش دارند، چه بخش هایی که درون اتاقک خودرو قابل مشاهده است، چه بخش های درونی موتور و بدنه. از ماژول های دروبین گرفته تا سیستم های مدیریت دوربین و هر آنچه که موتور را به روز نگه می دارد.

اما طبق اخبار جدید، گویا هر دو کمپانی بزرگ کره ای قصد دارند تا تمرکز خود روی این بخش ها را افزایش دهند. به هر حال باید توجه داشت که اتومبیل های خودران آینده ای درخشان دارند و از سمت دیگر بازار تلفن های همراه هم اشباع شده. بنابراین باز شدن درب های جدید به روی شرکت ها نشان از درآمد بیشتر دارد.

LG Innotek در سال مالی ۲۰۱۵ به تنهایی حدود ۶۳۰ میلیارد دلار در فضای قطعات خودرو به دست آورده که از ۵۳۲ میلیارد سال ۲۰۱۴ بسیار بیشتر است. در مجموع نیز ارزش این بازار ۲.۸ تریلیون دلار بوده.

از سوی دیگر نیز، سامسونگ قصد دارد تا با ایجاد قراردادهای بزرگ سهم خود از بازار را افزایش دهد. برای مثال، این کمپانی کره ای قرار است در سال ۲۰۱۶ با همکاری BMW قطعات مهم الکترونیکی خودروساز آلمانی را تامین کند. به لطف فعالیت اخیر شرکت های خودروسازی، امید می رود که بازار سنسورها نیز طی سال آینده رونقی ۲۰ درصدی پیدا کند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato