برای اولین بار یک نفر در اثر اصابت شهاب سنگ به زمین جان خود را از دست داد

برای اولین بار یک نفر در اثر اصابت شهاب سنگ به زمین جان خود را از دست داد

رسانه های رسمی کشور هند ادعا می کنند در ابتدای هفته جاری یک نفر در پردیس یکی از دانشگاه های ایالت Tamil Nadu در اثر اصابت شهاب سنگ جان خود را از دست داده است.

به گزارش اخبار این کشور، در روز یکشنبه در حیاط دانشگاه مهندسی Bharathidasan یک شیء بزرگ از آسمان بر روی زمین افتاده و منفجر گشته و در نتیجه ی این انفجار، یک نفر جان خود را از دست داده است و سه نفر دیگر نیز مجروح گشته اند. قدرت این انفجار به حدی بوده که تمامی پنجره های ساختمان های اطراف شکسته اند و گودالی عمیق در زمین بر جای گذاشته.

با اینکه هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت نماید این جسم از فضابه زمین رسیده، مقامات هندی آن را شهاب سنگ و یک جرم آسمانی می دادند. در همین راستا بنا شده تا دانشمندان علوم فضاشناسی تکه های باقی مانده از انفجار این سنگ را مورد بررسی قرار داده و شهاب سنگ بودن یا نبودن آن را اعلام نمایند.

اگر ثابت شود که این جسم مربوط به فضاست، برای نخستین بار در تاریخ خواهد بود که یک انسان در اثر اصابت شهاب سنگ جان خود را از دست داده. خوب است بدانید ناسا اعلام نموده از یکهزار سال پیش تاکنون هیچ نوع بشری در اثر اصابت اجرام آسمانی به زمین، کشته نشده و از آنجا که بیشتر سطح کره زمین را آب پوشانده است، اکثر شهاب سنگ ها در دل اقیانوس ها سقوط می کنند و به همین دلیل روی دادن چنین اتفاق هایی بسیار نادر و دور از ذهن هستند.

ناسا ادعا می کند یک شهاب سنگ با طول ۲۵ و عرض ۵۳۰ متری می تواند یک منطقه وسیع از زمین را به راحتی تخریب نماید.

در همین راستا بد نیست یادآوری کنیم در سال ۲۰۱۳ میلادی، شهاب سنگی به عرض ۱۷ متر در روستای Chelyabinsk در روسیه به زمین افتاد و بیش از ۱۰۰۰ نفر مجروح گشته و ساختمان های زیادی خراب شدند.

حالا باید منتظر جواب موسسه علوم فضائی کشور هند باشیم و ببینیم آیا این ادعا صحت دارد یا خیر.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato