سونی از حافظه های SSD ارزان قیمت خود پرده برداشت

این روزها استفاده از حافظه های SSD بیش از هر زمان دیگری مرسوم و فراگیر شده و با رخ دادن همین اتفاق، شاهد حضور شرکت های مختلف در زمینه تولید همین محصولات هستیم.

پس از پاناسونیک و AMD، حالا نوبت به سونی رسیده تا درایوهای SSD خود را با نام «SLW-M» معرفی نماید. این درایوها در دو نوع ۲۴۰ و ۴۸۰ گیگابایتی عرضه شده اند.

SDD های SLW-M از Toshiba A19 TLC NAND بهره برده و با ۱۲۸ مگابایت حافظه نهان (کش) DRAM پشتیبانی می شوند. بر اساس گفته سونی این درایوها از سرعت خواندن اطلاعات تا ۵۶۰ مگابایت و سرعت نوشتن اطلاعات تا ۵۳۰ مگابایت بر ثانیه برخوردار هستند.

شرکت سازنده همچنین خبر می دهد که هر دو نمونه از حافظه مذکور با نرم افزار ToolBox سونی عرضه خواهند شد که به کاربران کمک می کند تا فایل های خود را به شکل بهتری مدیریت کنند.

SSD های سونی از کنترلرهای Phison PS3110-S10 بهره می برند و سونی خبر می دهد که از طریق شرکت Phison به بردهای کنترلر این محصولات دسترسی یافته.

برنامه سونی برای توزیع این درایوهای SSD کمی نامشخص است. این شرکت اکنون فروش محصولات مورد بحث را در برخی بازارهای آسیایی آغاز نموده و معلوم نیست بخواهد در آینده آنها را در سایر نقاط جهان ارائه دهد یا خیر.

سونی اعلام کرده که نمونه ۲۴۰ گیگابایتی را با قیمت ۹۰ دلار و مدل ۴۸۰ گیگابایتی را با قیمت ۱۵۰ دلار عرضه می کند که در قیاس با نمونه های مشابه از سوی شرکت های دیگر، قیمت مناسبی محسوب می شود.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟