پژوهشگران با دستگاه پشمک ساز، رگ مصنوعی ساخته اند

پژوهشگران با دستگاه پشمک ساز، رگ مصنوعی ساخته اند

طی سال های اخیر، بسیاری از پژوهشگران در تلاش بوده اند تا به هر وسیله ای، اعضای مصنوعی بدن را تولید کرده و به نوعی زندگی را بر بشر ساده تر کنند. برخی راه های عجیب و غریب و پر هزینه را دیده ایم اما تصور کنید محققان درون آزمایشگاه بخواهند با دستگاه پشمک ساز سرگرم شوند.

آزمایشگاه تحقیقاتی لیام بلن، حالا سعی دارد به وسیله یک دستگاه ارزان قیمت، دست به تولید رگ مصنوعی و سپس دیگر اعضای بدن بزند. دستگاهی که عمدتا در پارک ها و شهر بازی ها دیده می شود، حالا قرار است به آزمایشگاه ها بیاید.

دقیقا همان پروسه ای که شکر را مذاب کرده و درون دستگاه می چرخاند تا به دور یک چوب پیچیده شود، برای میکروفیبرها نیز کاربرد دارد. محققان می توانند در همین دستگاه، به جای شکر، ماده مورد نیاز خود را قرار داده و بافتی که می خواهند را شکل دهند.

با این حال، هنوز کار در مراحل ابتدایی به سر می برد اما آن ها موفق شده اند تا قطعه ای تولید کرده و یک هفته آن را زنده نگه دارند. به هر حال، همین دستگاه ۴۰ دلاری می تواند قطعاتی ده برابر ظریف تر نسبت به پرینتر های سه بعدی تولید کند. پس شاید گونه ای خاص از این دستگاه بعدها برای بیمارستان ها و مراکز پزشکی توسعه یابد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato