پورشه در یک قدمی تسلا؛ صرف بودجه 1.12 میلیارد دلاری برای تسریع تولید خودروی میشن ای

پورشه در یک قدمی تسلا؛ صرف بودجه 1.12 میلیارد دلاری برای تسریع تولید خودروی میشن ای

پورشه در یک قدمی تسلا؛ صرف بودجه 1.12 میلیارد دلاری برای تسریع تولید خودروی میشن ای

شاید پورشه برنامه ای برای ساخت ماشین های خودران نداشته باشد اما تمام توانش را به کار گرفته تا یک خودروی الکتریکی را توسعه دهد. براساس گزارشی که به تازگی از سوی رویترز منتشر گردیده، این خودروساز آلمانی اخیرا اعلام نموده که قصد دارد ظرف سال های آتی حدودا ۱.۱۲ میلیارد دلار را صرفه به روز رسانی و تجهیز کارخانجات تولیدی خود کرده و مسیر را برای تولید اتومبیل Mission E هموار نماید.

این شرکت در عین حال از برنامه های خود برای ایجاد حدودا هزار شغل جدید خبر داد تا از این طریق برنامه هایش برای ساخت خودروهای الکتریکی را به بار بنشاند.

پورشه که دیرتر از دیگر شرکت ها به مقوله خودروهای الکتریکی علاقمند شده است در سپتامبر گذشته از طرح ها و برنامه های خود برای ورود به بازاری خبر داد که در حال حاضر تحت تسلط تسلاست.

برنامه های این خودروساز آلمانی حول محور مدل مفهومی میشن ای قرار دارند؛ ماشینی با ۶۰۰ اسب بخار قدرت، شتاب بالا، برد حدودی پانصد کیلومتر با هر بار شارژ و شارژ سریع در بازه زمانی ۱۵ دقیقه ای.

اگر همه چیز طبق برنامه ریزی های انجام شده صورت بگیرد، پورشه امیدوار است که میشن ای را تا سال ۲۰۲۰ میلادی در سطح خیابان ها به حرکت درآورد.

ولفگانگ پورشه رئیس هیئت مدیره این کمپانی چند ماه پیش گفت: ما با میشن ای به صورت واضح آینده برند خود را به تصویر بکشیم. او در ادامه گفت: حتی در دنیای متغیر وسایل نقلیه موتوری، پورشه با تولید این ماشین اسپورت جایگاه خود را در میان برترین های جهانی حفظ خواهد کرد.

این شرکت در نظر دارد که در کنار نسخه تمام الکتریکی میشن ای یک مدل هیبریدی از پورشه ۹۱۱ را حداکثر تا سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه نماید.

اما تسلا نیز دست روی دست نگذاشته است و برای نمونه تولید مدل اکس خود را افزایش داده، ساخت و ساز گیگافکتوری را با جدیت دنبال می کند و به زودی از خودروی مدل ۳ خود که مدتهاست مشتری ها بی صبرانه انتظارش را می کشند رونمایی خواهد کرد.

گزارشات اخیر همچنین نشان میدهند که قیمت ۳۵ هزار دلاری تبلیغ شده برای مدل ۳ احتمالا به رقم ۲۵ هزار دلار نزدیک خواهد شد البته اگر دولت مشوق های لازم را در اختیار این شرکت قرار دهد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل