جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

رانی آبوویتز، مدیرعامل مجیک لیپ چه در سر دارد؟

چند هفته پیش، کمپانی مجیک لیپ در سری C جمع آوری سرمایه اش موفق شد تا رقمی نزدیک به 800 میلیون دلار از بازوهای ونچر کپیتال در سراسر جهان دریافت کند و ارزش خود را پیش از اینکه حتی محصولش را به نمایش عمومی بگذارد، به 4.5 میلیارد دلار برساند.

بنا به گفته مدیرعامل مجیک لیپ، رانی آبوویتز، جمع آوری سرمایه فوق بدین معنی است که تکنولوژی «واقعیت ترکیبی زمینه روشن» شرکت، به انتشار نزدیک و نزدیک تر شده است. آبوویتز به وبسایت Business Insider می گوید که تیم 500 نفره آن ها، با بهره گیری از سرمایه هنگفتی که به دست آورده اند موفق شده اند تا سرعت توسعه محصول را افزایش دهند.

وی چنین گفت: «ما در حال ایجاد خط تولید برای توسعه انبوه هستیم. ما یک جورهایی فاز علمی آن را رد کرده ایم و آماده ارائه محصول شده ایم.»

این که چه زمانی این محصول به بازار می آید، هنوز مشخص نیست و آبوویتز می گوید که دوست ندارد فعلا تاریخی اعلام کند.

محصول مجیک لیپ چیست؟

مجیک لیپ واقعا در حال ساخت چه دستگاهی است؟ برخلاف هدست های واقعیت مجازی، مثل آکیلس ریفت، مجیک لیپ قرار نیست یک دنیای سه بعدی روبروی چشم های شما بسازد که از دنیای واقعی کاملا جدا باشد. در واقع لازم نیست چیزی روی سر خود بگذارید تا آن دنیای سه بعدی را ببینید.

آبوویتز می گوید حتی محصول شان در حوزه واقعیت افزوده هم نمی گنجد، بنابراین شباهتی به گوگل گلس و هولولنز مایکروسافت ندارد. این دستگاه ها هم نیاز به پوشیده شدن توسط کاربر دارند اما برخلاف واقعیت مجازی که شما را وارد مکان دیگری می کند، واقعیت افزوده، تصاویر سه بعدی را وارد محیط واقعی می کند، اما فقط کسی که عینک را بر چشم داشته باشد می تواند آن را ببیند.

مجیک لیپ متفاوت است با هر چه که تاکنون دیدیم و بهترین تعریف این است: تاباندن تصاویر زمینه روشن دیجیتالی به شبکیه چشم، و فریب دادن چشم و مغز به وجود این تصاویر در دنیای واقعی.

تصور کنید با یک اژدهای خوش خط و خال مبارزه می کنید:

06_magic_leap_magickid_6

یا کلاس ستاره شناسی در خانه برگزار می کنید:

magic_leap_constellations

شاید هم دوست داشته باشید مسابقات ورزشی را تماشا کنید:

magic_leap_jumbotron

یا حتی صحنه ای هیجان انگیز در سالن ورزشی مدرسه ایجاد کنید:

magic_leap_whale

البته، تمام تصاویر فوق حقیقی نیستند و توسط موتورهای گرافیکی مجیک لیپ رندر شده اند تا ابزاری تبلیغاتی باشند. اما کاملا هدف دار، در حال شرح فناوری خود هستند: ترکیب دنیای مجازی و حقیقی.

دنیا نمایشگر شما خواهد بود

DSC01046.0.0

آبوویتز گفت که کمپانی اش، مجیک لیپ در حال ساخت یک کامپیوتر است. کامپیوتری که می تواند دنیا را به نمایشگری عظیم تبدیل کند و به مردم اجازه دهد تا در همان زمان، با آن ارتباط برقرار کرده و درون نمایشگر احساس زنده بودن را داشته باشند و با هوش مصنوعی تعامل داشته باشند.

وی می گوید: «من فکر می کنم در بخش مدیا و سرگرمی، بسیاری از رویاهای عجیب و غیر قابل دستیابی شما قرار است به زودی حقیقت پیدا کنند. اما فقط همین نیست. حضور و تجربه واقعا قدرتمند هستند. بنابراین اگر چیزی را می خواهید بخرید، مسئله ای علمی را می خواهید متوجه شوید یا حتی جایی را ببینید، بهتر است که پیش از هر چیزی، آن را در حالتی طبیعی و واقعی ببینید.»

از نگاه آبوویتز، بزرگ ترین مشکل آن ها، فنی نیست، بلکه به خلاقیت باز می گردد. تیم مجیک لیپ طی سال های اخیر، متخصصین حوزه فیلم، هنر، موسیقی، سخت افزار، برنامه نویسی و حتی تکنولوژی های زیستی را به استخدام در آورده تا این مشکل را برطرف سازد.

141026133115-cnn-orig-crane-magic-leap-00003818-story-top

سخنانی که آبوویتز به زبان می آورد بسیار خوشبینانه هستند: «ما وورکشاپ های بسیاری برگزار می کنیم تا افراد خلاق را مجبور به دوباره فکر کردن کنیم تا به این پرسش پاسخ دهند که چگونه در این مدیوم می توان ارتباط برقرار کرد؟ چگونه یک داستان می گویید؟ چگونه رابط هایی می سازید که بسیار روان و طبیعی هستند؟»

در ادامه می گوید، جذاب ترین چیزی که تیم شان ساخته، یک تجربه است که در آن احساس 5 سالگی برای شما تداعی می شود و باید نقاشی کنید و دنیای خودتان را بسازید: «ما چیزی خلق کرده ایم که به شما احساس آزادی و راحتی فوق العاده ای می دهد. مثل این است که خلاقیت از سر انگشتان تان بیرون آمده و وارد دنیا می شود و آن را شکل می دهد. این اپلیکیشنی است که احتمالا در زمان عرضه دستگاه خواهد آمد.»

گوگل در دوره پیشین هم مشارکت کرده بود، اما این سبب نشد تا برای بار سوم هم شریک نشود. عمده مبلغ وارد شده به حساب های بانکی مجیک لیپ از سوی کمپانی چینی علی بابا بوده در حالی که کوالکام، برادران وارنر و چندین شرکت دیگر هم مشارکت داشته اند.

MagicLeapGameSG

در همین حین، آکیلس به تاریخ عرضه ریفت نزدیک می شود، مایکروسافت در حال آماده سازی کیت های توسعه هولولنز است و گوگل هم تا چندی دیگر احتمالا از نقشه هایش برای گوگل گلس خواهد گفت. حتی به نظر می رسد که اپل هم مشغول استخدام افراد متخصص در حوزه واقعیت مجازی است.

اما مجیک لیپ، با توجه به سرمایه عظیم و بی سابقه ای که تاکنون از شرکت های دیگر دریافت کرده، به نظر می رسد که مشغول توسعه انقلاب بزرگ بعدی در حوزه تکنولوژی و کامپیوترها باشد.

در نهایت، آبوویتز می گوید: «باید سرمان به کار خودمان باشد، کمتر حرف بزنیم و آخر سر امیدوار باشیم که چیزی فوق العاده ارائه دهیم و بگذاریم خودش از زبان ما همه چیز را تعریف کند.»

مطالب مرتبط

تصاویری از پتنت پروژه واقعیت مجازی مجیک لیپ با حمایت گوگل

از زمانی که گوگل خبر صرف بودجه 542 میلیون دلاری خود در پروژه Magic leap را منتشر کرد، تقریبا حدود سه ماه می گذرد. این پروژه به واقعیت مجازی اختصاص یافته و جزئیات آن هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. مدیر عامل Legendary Pictures هم در اظهار نظری تازه، علاوه بر ادعاهای عجیب خود... ادامه مطلب

بررسی ۱۰ استارت‌آپ جالب سال ۲۰۱۵

سال گذشته فیسبوک پذیرفت برای به دست آوردن واتس‌اپ ۱۹ میلیارد دلار بپردازد. سهام Uber نیز بعد از ارزشگذاری ۱۸ میلیارد دلاری آن، یک میلیارد دلار دیگر صعود کرد، طبق گزارشات احتمال می‌ رفت به رقمی بالاتر از این نیز برسد. همینطور در مورد اسنپ‌چت نیز شنیده می‌ شود که ارزش آن ۱۰ میلیارد دلار... ادامه مطلب

لنوو از هدست واقعیت ترکیبی «Explorer» رونمایی کرد

نه آکیلس و HTC با هدست‌های واقعیت مجازی گران و نیازمند کامپیوترهای قوی، و نه هدست‌های واقعیت‌ مجازی کم کیفیتی که به موبایل‌تان برای رندر تصاویر نیازمندند. مایکروسافت و شرکایش دقیقاً به دنبال نقطه‌ای در میان این دو راهکار برای فناوری واقعیت مجازی هستند تا آن را با قیمت و کیفیتی مناسب فراگیر کنند. پس از... ادامه مطلب

ارزان ترین هدست های مجیک لیپ قیمتی معادل موبایل‌های پیشرفته خواهند داشت

استارتاپ مجیک لیپ که در فلوریدا استقرار دارد در حال طراحی و تولید چند مدل عینک‌ واقعیت مجازی است که دامنه‌ی قیمت گسترده ای خواهند داشت تا کاربران با قدرت خرید متفاوت بتوانند آنها را تهیه کنند. ارزان‌ترین این عینک‌ها (یا بهتر بگوییم هدست‌ها) قیمتی معادل تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌های پیشرفته خواهند داشت. «رونی ابویتز» مدیرعامل مجیک... ادامه مطلب

فروش دو هدست واقعیت ترکیبی مایکروسافت به عموم مردم آغاز شد

هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت که اوایل تابستان امسال برای پیش خرید از سوی توسعه دهندگان در دسترس قرار گرفتند، اخیراً راه خود را به استور این کمپانی باز کرده اند و حالا عموم مردم هم می توانند آنها را خریداری کنند. این هدست ها، کماکان به صورت خاص برای توسعه دهندگان ساخته شده اند،... ادامه مطلب

سال آینده واقعیت ترکیبی به اکس باکس می آید

سال گذشته مایکروسافت اعلام کرد که تکنولوژی هولوگرافیک خود را در اختیار سایر تولید کننده ها قرار می دهد. نتیجه این اقدام معرفی چند هدست واقعیت ترکیبی از کمپانی های مختلف در خلال نمایشگاه CES امسال بود. حال غول نرم افزاری دنیا اعلام کرده است قصد دارد سال آینده تکنولوژی واقعیت ترکیبی خود را وارد عرصه بازی... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x