رانی آبوویتز، مدیرعامل مجیک لیپ چه در سر دارد؟

چند هفته پیش، کمپانی مجیک لیپ در سری C جمع آوری سرمایه اش موفق شد تا رقمی نزدیک به 800 میلیون دلار از بازوهای ونچر کپیتال در سراسر جهان دریافت کند و ارزش خود را پیش از اینکه حتی محصولش را به نمایش عمومی بگذارد، به 4.5 میلیارد دلار برساند.

بنا به گفته مدیرعامل مجیک لیپ، رانی آبوویتز، جمع آوری سرمایه فوق بدین معنی است که تکنولوژی «واقعیت ترکیبی زمینه روشن» شرکت، به انتشار نزدیک و نزدیک تر شده است. آبوویتز به وبسایت Business Insider می گوید که تیم 500 نفره آن ها، با بهره گیری از سرمایه هنگفتی که به دست آورده اند موفق شده اند تا سرعت توسعه محصول را افزایش دهند.

وی چنین گفت: «ما در حال ایجاد خط تولید برای توسعه انبوه هستیم. ما یک جورهایی فاز علمی آن را رد کرده ایم و آماده ارائه محصول شده ایم.»

این که چه زمانی این محصول به بازار می آید، هنوز مشخص نیست و آبوویتز می گوید که دوست ندارد فعلا تاریخی اعلام کند.

محصول مجیک لیپ چیست؟

مجیک لیپ واقعا در حال ساخت چه دستگاهی است؟ برخلاف هدست های واقعیت مجازی، مثل آکیلس ریفت، مجیک لیپ قرار نیست یک دنیای سه بعدی روبروی چشم های شما بسازد که از دنیای واقعی کاملا جدا باشد. در واقع لازم نیست چیزی روی سر خود بگذارید تا آن دنیای سه بعدی را ببینید.

آبوویتز می گوید حتی محصول شان در حوزه واقعیت افزوده هم نمی گنجد، بنابراین شباهتی به گوگل گلس و هولولنز مایکروسافت ندارد. این دستگاه ها هم نیاز به پوشیده شدن توسط کاربر دارند اما برخلاف واقعیت مجازی که شما را وارد مکان دیگری می کند، واقعیت افزوده، تصاویر سه بعدی را وارد محیط واقعی می کند، اما فقط کسی که عینک را بر چشم داشته باشد می تواند آن را ببیند.

مجیک لیپ متفاوت است با هر چه که تاکنون دیدیم و بهترین تعریف این است: تاباندن تصاویر زمینه روشن دیجیتالی به شبکیه چشم، و فریب دادن چشم و مغز به وجود این تصاویر در دنیای واقعی.

تصور کنید با یک اژدهای خوش خط و خال مبارزه می کنید:

06_magic_leap_magickid_6

یا کلاس ستاره شناسی در خانه برگزار می کنید:

magic_leap_constellations

شاید هم دوست داشته باشید مسابقات ورزشی را تماشا کنید:

magic_leap_jumbotron

یا حتی صحنه ای هیجان انگیز در سالن ورزشی مدرسه ایجاد کنید:

magic_leap_whale

البته، تمام تصاویر فوق حقیقی نیستند و توسط موتورهای گرافیکی مجیک لیپ رندر شده اند تا ابزاری تبلیغاتی باشند. اما کاملا هدف دار، در حال شرح فناوری خود هستند: ترکیب دنیای مجازی و حقیقی.

دنیا نمایشگر شما خواهد بود

DSC01046.0.0

آبوویتز گفت که کمپانی اش، مجیک لیپ در حال ساخت یک کامپیوتر است. کامپیوتری که می تواند دنیا را به نمایشگری عظیم تبدیل کند و به مردم اجازه دهد تا در همان زمان، با آن ارتباط برقرار کرده و درون نمایشگر احساس زنده بودن را داشته باشند و با هوش مصنوعی تعامل داشته باشند.

وی می گوید: «من فکر می کنم در بخش مدیا و سرگرمی، بسیاری از رویاهای عجیب و غیر قابل دستیابی شما قرار است به زودی حقیقت پیدا کنند. اما فقط همین نیست. حضور و تجربه واقعا قدرتمند هستند. بنابراین اگر چیزی را می خواهید بخرید، مسئله ای علمی را می خواهید متوجه شوید یا حتی جایی را ببینید، بهتر است که پیش از هر چیزی، آن را در حالتی طبیعی و واقعی ببینید.»

از نگاه آبوویتز، بزرگ ترین مشکل آن ها، فنی نیست، بلکه به خلاقیت باز می گردد. تیم مجیک لیپ طی سال های اخیر، متخصصین حوزه فیلم، هنر، موسیقی، سخت افزار، برنامه نویسی و حتی تکنولوژی های زیستی را به استخدام در آورده تا این مشکل را برطرف سازد.

141026133115-cnn-orig-crane-magic-leap-00003818-story-top

سخنانی که آبوویتز به زبان می آورد بسیار خوشبینانه هستند: «ما وورکشاپ های بسیاری برگزار می کنیم تا افراد خلاق را مجبور به دوباره فکر کردن کنیم تا به این پرسش پاسخ دهند که چگونه در این مدیوم می توان ارتباط برقرار کرد؟ چگونه یک داستان می گویید؟ چگونه رابط هایی می سازید که بسیار روان و طبیعی هستند؟»

در ادامه می گوید، جذاب ترین چیزی که تیم شان ساخته، یک تجربه است که در آن احساس 5 سالگی برای شما تداعی می شود و باید نقاشی کنید و دنیای خودتان را بسازید: «ما چیزی خلق کرده ایم که به شما احساس آزادی و راحتی فوق العاده ای می دهد. مثل این است که خلاقیت از سر انگشتان تان بیرون آمده و وارد دنیا می شود و آن را شکل می دهد. این اپلیکیشنی است که احتمالا در زمان عرضه دستگاه خواهد آمد.»

گوگل در دوره پیشین هم مشارکت کرده بود، اما این سبب نشد تا برای بار سوم هم شریک نشود. عمده مبلغ وارد شده به حساب های بانکی مجیک لیپ از سوی کمپانی چینی علی بابا بوده در حالی که کوالکام، برادران وارنر و چندین شرکت دیگر هم مشارکت داشته اند.

MagicLeapGameSG

در همین حین، آکیلس به تاریخ عرضه ریفت نزدیک می شود، مایکروسافت در حال آماده سازی کیت های توسعه هولولنز است و گوگل هم تا چندی دیگر احتمالا از نقشه هایش برای گوگل گلس خواهد گفت. حتی به نظر می رسد که اپل هم مشغول استخدام افراد متخصص در حوزه واقعیت مجازی است.

اما مجیک لیپ، با توجه به سرمایه عظیم و بی سابقه ای که تاکنون از شرکت های دیگر دریافت کرده، به نظر می رسد که مشغول توسعه انقلاب بزرگ بعدی در حوزه تکنولوژی و کامپیوترها باشد.

در نهایت، آبوویتز می گوید: «باید سرمان به کار خودمان باشد، کمتر حرف بزنیم و آخر سر امیدوار باشیم که چیزی فوق العاده ارائه دهیم و بگذاریم خودش از زبان ما همه چیز را تعریف کند.»

malltina

مطالب مرتبط

نمونه اولیه عینک واقعیت ترکیبی اچ تی سی با اسم رمز پروتون رونمایی شد

روز گذشته شرکت HTC از نسخه بروز شده هدست واقعیت مجازی وایو Cosmos رونمایی کرد و خبر داد که مشغول آزمایش دستگاهی برای مشاهده واقعیت ترکیبی با اسم رمز پروژه پروتون است. البته این عینک واقعیت ترکیبی فعلا تنها یک نمونه اولیه است اما اچ تی سی عکس های مفهومی از طراحی آن را منتشر... ادامه مطلب

اسنپدراگون XR2 معرفی شد؛ اولین پلتفرم واقعیت ترکیبی 5G جهان

کوالکام از اولین پلتفرم واقعیت ترکیبی 5G خود به نام اسنپدراگون XR2 رونمایی کرد. کوالکام قصد دارد با این محصول اتصال بی وقفه را به هدست ها و عینک های واقعیت افزوده و مجازی بیاورد.پلتفرم اسنپدراگون XR2 5G جانشین پلتفرم XR1 می شود. نسل قبلی برای کاربران معمولی و پلتفرم XR2 به عنوان گزینه پریمیوم... ادامه مطلب

۱۲ پروژه نافرجام اپل که در ابتدا با استقبال گرم کاربران روبرو شدند [بخش اول]

اپل از جمله شرکت های شناخته شده و با ارزش جهان است. این کمپانی همه ساله با ارائه نسل جدید گجت های محبوب خود جریان رسانه ای قدرتمندی را به راه می اندازد و استانداردهای تازه ای را در صنعت تکنولوژی تعریف می کند.اما هیچ شرکتی کامل نیست و رسیدن به جایگاهی که امروز اپل... ادامه مطلب

مینگ-چی گو: هدست واقعیت افزوده اپل تابستان از راه می‌رسد

هدست واقعیت افزوده اپل در آستانه تولید انبوه است و از تابستان سال آینده به بازار عرضه عرضه خواهد شد؛ البته در صورتی که گزارش جدید مینگ-چی کو درست از آب درآید.مینگ-چی کو، تحلیلگر خبره TF International که در نیمه دوم سال پرکار می شود، در آخرین گزارش خود سراغ پروژه هدست واقعیت افزوده اپل رفته... ادامه مطلب

جان گرفتن بردگیم‌ها به لطف فناوری؛ به جومانجی سلام کنید

بازی های رومیزی تا چند دهه قبل یکی از اصلی ترین سرگرمی های خانوادگی و دورهمی در تمام دنیا بودند اما ظهور بازی های ویدیویی این نوع سرگرمی را تا حد زیادی به حاشیه راند. در سال های گذشته اما اقبال عمومی به بردگیم ها دوباره رو به افزایش نهاده تا جایی که در تعطیلات... ادامه مطلب

اپل پتنت یک هدست واقعیت ترکیبی را به ثبت رساند

اپل پتنت تازه ای را برای یک هدست واقعیت ترکیبی به ثبت رسانده است که احتمالا مجموعه ای از حسگرها را در خود جای می دهد و قابلیت دنبال کردن چشم ها، ژست های حرکتی و حتی حالا چهره کاربرانش را دارد.این هدست که در اسناد مربوط به پتنت اپل «سیستم نمایشگر مجهز به حسگر»... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟