ماجرای فروش گران ترین خودرو نصف شده تاریخ

ماجرای فروش گران ترین خودرو نصف شده تاریخ

فراری انزو یکی از پیشرفته ترین خودروهای ساخت فراری و اولین هایپرکار این خودروساز در قرن بیست و یکم محسوب می شود.

شاسی فیبرکربنی و طراحی متفاوت بدنه این مدل که به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس کمپانی فراری ارائه شده بود باعث شد تا این مورد بسیار مورد توجه عشاق فراری و کلکسیونرها قرار گیرد و تمام ظرفیت ۴۰۰ دستگاهی تولید این محصول ظرف مدت کوتاهی به فروش برسد.

FERR-4

علیرغم تمام جذابیت ها و قیمت چند صد هزار دلاری این خودرو، وسوسه راندن یک فراری با سرعت بالا چیزی نیست که حتی کلکسیونرهای ثروتمند و عشق ماشین هم بتوانند در مقابلش استقامت کنند و به همین دلیل هم بسیاری نمونه های انزو در طول سال های اخیر دچار حادثه شده اند.

FERR-5

فراری سرخ رنگ مورد نظر ما در سال ۲۰۰۶ در بزرگراهی نزدیکی مالیبو با سرعت بسیار بالایی دچار حادثه شد و پس از تصادفی بسیار شدید به دو نیم تقسیم شد.

FERR-6

در واقع به دلیل شاسی فیبرکربنی، بخش کابین که هسته اصلی خودرو را تشکیل می دهد از زیرساخت آلومینیومی نگهدارنده موتور و سیستم تعلیق عقب جدا شده بود، اما این خودرو در طول سال های گذشته به شکل اصولی مورد بازسازی قرار گرفت و حتی بدون تعویض شاسی این انزو به شرایط استاندارد خود بازگشت.

FERR-2

فراری مورد نظر در نهایت به رنگ مشکی در آمد و چند هفته قبل در یک حراجی به قیمت باورنکردی ۱ میلیون و هفتصد و پنجاه هزار دلار به فروش رسید که احتمالا رکورد قیمتی گران ترین خودرو نصف شده تاریخ است.

FERR-9

جالب آنکه این فراری خاص حتی از شرایط استاندارد نیز خارج شده است و برخلاف نمونه های تولیدی انزو به دوربین دنده عقب و مانیتور مربوطه مجهز شده است که چنین تغییری هم می تواند باعث کاهش قیمت یک خودرو کلکسیونی باشد.

FERR-7

FERR-3

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato