بیل گیتس معتقد است اپل باید با FBI همکاری کند

بیل گیتس معتقد است اپل باید با FBI همکاری کند

بیشتر شرکت های تکنولوژیک در مناظره ای که میان اپل و FBI صورت گرفته، از کمپانی ساکن کوپرتینو حمایت نموده و با رمزگشایی از آیفون مخالفت کرده اند چرا که اگر چنین اتفاقی رخ دهد، آنها نیز در آینده مجبور خواهند بود تا رمزگذاری محصولات خود را تضعیف کنند.

در این بین ولی «بیل گیتس»، موسس شرکت مایکروسافت طرف FBI را گرفته و باور دارد که اپل باید آیفونی که در پرونده «سان برناردینو» مورد استفاده بوده را رمزگشایی کند.

آقای گیتس در مصاحبه اخیر خود با فایننشال تایمز می گوید: «این یک پرونده ی خاص است که در آن، دولت شدیدا به برخی اطلاعات نیاز دارد. درخواست آنها مربوط به دسترسی کلی به اطلاعات نمی شود، آنها می خواهند صرفا همین یک آیفون را رمزگشایی کنند.»

بیل گیتس باور دارد که تیم کوک، مدیر عامل اپل این خواسته دولت ایالات متحده را به شکل اشتباه، درخواست برای ایجاد یک درب پشتی تلقی می کند.

آقای گیتس در ادامه می گوید: «مسئله ای که پیش آمده با چالش های پیشین تفاوت خاصی ندارد. سوال این است که آیا می توان از یک شرکت سازنده تلفن درخواست اطلاعات یکی از مشتریان اش را کرد؟ آیا می توان اطلاعات تراکنش بانکی یک مشتری را از بانک دریافت نمود؟ فرض کنید بانک این اطلاعات را در یک دیسک قرار داده و دورش روبانی پیچیده و حالا می گوید "مرا مجبور نکنید این روبان را پاره کنم، چرا که اگر این کار را بکنم، بعدا هم باید دوباره چنین اقدامی برایتان انجام دهم".»

نخستین مدیر عامل و پایه گذار بزرگ ترین شرکت نرم افزاری جهان در نهایت می گوید: «امیدوارم در آینده به شکل گسترده چنین مناظره ای داشته باشیم تا مردم آگاه شوند که در برخی مسائل، دولت باید از بعضی اطلاعات آگاه شود.» و آقای گیتس البته این اظهار نظر را در حالی بیان می کند که معتقد است برای دسترسی مقامات دولت به اطلاعات اینچنینی، باید قوانین سختی وجود داشته باشد.

در این میان لازم به ذکر است که مدیر عامل کنونی مایکروسافت، آقای ساتیا نادلا، از اظهار نظر در خصوص پرونده جاری امتناع ورزیده است.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato