شرکت OmniVision از یک سنسور دوربین ۱۳ مگاپیکسلی رونمایی به عمل آورد

شرکت OmniVision از یک سنسور دوربین ۱۳ مگاپیکسلی رونمایی به عمل آورد

اکنون سونی با در اختیار داشتن ۴۰ درصد از سهم سنسورهای دوربین برای تلفن های هوشمند، پیشتاز این بازار است. در رتبه دوم اما شرکتی به نام OmniVision ایستاده که بیشتر زمانی مورد توجه کمپانی های بزرگ قرار می گیرد که بخواهند موبایلی میان رده تهیه کنند.

حال در کنگره جهانی موبایل که روزهای پایانی اش در بارسلون را سپری می کند، OmniVision نیز از جدیدترین سنسور دوربین خود پرده برداشته است؛ سنسوری که می خواهد تا حدی توجه سازندگان محصولات برتر را به خود جلب کند.

نام این سنسور «OV13870 PureCel Plus-S» است و می تواند تصاویری با رزولوشن ۱۳ مگاپیکسلی تهیه کند. این محصول همچنین به معماری جدیدی با گام پیکسلی ۱.۲۵ میکرونی مجهز شده که توسط خود OmniVision توسعه یافته است. همچنین گفتنی است که سنسور OV13870 می تواند ویدیوی ۱۰۸۰p را با ۲۴۰ فریم بر ثانیه به ثبت برساند در حالی که همین نرخ برای ویدیوهای HD، به ۳۰۰ فریم می رسد.

Manish Shelat، معاون ارشد بخش بازاریابی OmniVision در حاشیه رونمایی از این سنسور می گوید: «حال تب مگاپیکسل های بالاتر به خوبی فروکش کرده و شرکت ها می توانند از پیکسل های بزرگتر در دوربین ها استفاده کنند. در سنسور OV13870 از گام پیکسلی ۱.۲۵ میکرونی استفاده شده است که به خوبی می تواند پاسخگوی نیاز موبایل های پرچمدار باشد.»

ماژول کلی دوربین توسط این سنسور، ارتفاعی برابر با ۵.۲ میلیمتر خواهد داشت و همین موضوع کمک می کند تا شرکت های تولید کننده موبایل بتوانند دستگاه هایی باریک تر و بدون حضور برآمدگی دوربین توسعه دهند.

بر اساس گفته شرکت سازنده، این محصول در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ به تولید انبوه خواهد رسید اما هنوز هیچ اطلاعاتی در دست نیست که کدام شرکت تولید کننده موبایل قصد استفاده از آن را خواهد داشت.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato