اپلیکیشن های فراگیر به اکس باکس وان می آیند

احتمالا، اپلیکیشن های فراگیر به زودی برای اکس باکس وان عرضه خواهند شد ولی به جز کورتانا، دستیار صوتی مایکروسافت، دقیق نمی دانیم این اپلیکیشن ها چه هستند. به گزارش ویندوز سنترال، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، تایید کرده که اپلیکیشن های فراگیر ویندوز در آینده ای نزدیک عرضه خواهند شد، هر چند تاریخ دقیقی برای عرضه آن ها هنوز مشخص نگردیده.

می توانیم انتظار داشته باشیم که این اپلیکیشن های فراگیر، تعدادی از همان اپ های ویندوز 10 همانند Readit ،Baconit ،Tweetium و اپ های این چنینی باشند. فیل اسپنسر، مدیر اکس باکس هم به تازگی، دوباره تاکید کرده که قابلیت پشتیبانی از ماوس و صفحه کلید به کنسول اکس باکس وان اضافه خواهد شد. خبر پشتیبانی اکس باکس وان از این دو یار جدا نشدنی، احتمال عرضه اپ ها، را قوت می بخشد. با استفاده از صفحه کلید، کار با این اپلیکیشن ها بسیار راحت تر خواهد بود.

اگر پشتیبانی از صفحه کلید به این کنسول اضافه شود، آیا کاربران اکس باکس وان تمایل خواهند داشت که از اپلیکیشن های آفیس روی کنسول خود بهره مند شوند؟ قطعا اگر این نیاز از سمت جامعه کاربران این کنسول مطرح شود، مایکروسافت حتما برای آن چاره ای خواهد اندیشید و مجموعه آفیس را برای کنسول خود عرضه خواهد کرد. کار با بسیاری دیگر از اپلیکیشن های کنسول و قابلیت های شبکه لایو، همانند ارسال پیام های متنی با صفحه کلید آسان تر خواهد شد.

malltina

در جنگ کنسول ها، پشتیانی از صفحه کلید و عرضه اپ های فراگیر، آیا به اکس باکس وان کمکی خواهد کرد؟ اگر استفاده از صفحه کلید تنها محدود به چند اپلیکیشن مشخص باشد، کیبورد به جایگاه اکس باکس وان در نبرد کنسول ها یاری نخواهد رساند. گرچه ممکن است به لطف پشتیبانی از صفحه کلید، بازی های انحصاری PC، همانند دوتا 2 یا لیگ آو لجندز روی این کنسول عرضه شوند. هر چند احتمال وقوع چنین اتفاقی بسیار کم خواهد بود. فراموش نکنید که تمامی این ها هنوز هم حدس و گمان هستند و ما درست نمی دانیم چه اپ هایی در بسته اپلیکیشن های فراگیر موجودند.

به زودی خواهیم دید که اپلیکیشن های فراگیر دقیقا چه معنایی دارند و عرضه آن ها روی اکس باکس وان، چگونه به تعامل این کنسول با ویندوز 10، دیگر پلتفرم مایکروسافت کمک خواهد کرد. آن چه در حال حاضر اهمیت دارد، این است که بسته اپلیکیشن های فراگیر دقیقا چه زمانی برای اکس باکس وان عرضه خواهد شد.

malltina

مطالب مرتبط

مایکروسافت بخش سرگرمی‌های تعاملی کمپانی برادران وارنر را خریداری می‌کند؟

طبق شواهد کمپانی AT&T تصمیم گرفته واحد سرگرمی و بازی‌های ویدیویی کمپانی برادران وارنر را بفروشد، و مایکروسافت یکی از اصلی‌ترین مشتریان آن خواهد بود.حدودا یک ماه پیش بود که خبردار شدیم AT&T تصمیم گرفته واحد نه چندان سودآور «سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر» را با حدود قیمت ۲ تا ۴ میلیارد دلار به فروش برساند.... ادامه مطلب

گفتگو با رضا علوی، مدیر ارشد طراحی در ایکس باکس [تماشا کنید]

در این روزها، انداختن نگاهی به عقب و بازخوانی روزهایی که گفتگوی تمدن‌ها داشت کشور را به شکوفایی حقیقی می‌رساند ضروری به نظر می‌رسد. باورش امروز دشوار است، اما در نبود سایه بی‌ثباتی، پیمودن نردبان‌های ترقی کار دشواری نبود و با تلاش و پشتکاری نه آنقدرها سخت، می‌شد سرنوشتی رویایی رقم زد. و باورش دشوار... ادامه مطلب

مقایسه ابعاد ایکس باکس سری ایکس با کنسول‌های دیگر

رونمایی از ظاهر ایکس باکس سری ایکس در جریان برگزاری مراسم The Game Awards کم حاشیه نداشت. ظاهر کنسول بعدی مایکروسافت از خیلی جهات آن چیزی نبود که طرفداران این شرکت انتظار داشتند و بسیاری از سادگی بیشت از حدش انتقاد می‌کردند. البته بودند کسانی هم که از مدل طراحی مایکروسافت خوششان آمد.با این حال،... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟