سامسونگ در حال ساخت چیپ های حافظه 256 گیگابایتی برای موبایل های هوشمند است

سامسونگ در حال ساخت چیپ های حافظه 256 گیگابایتی برای موبایل های هوشمند است

دیگر احتمالا زمان زیادی باقی نمانده تا موبایل های هوشمند، فضایی برابر یک پی سی معمولی برای ذخیره سازی داشته باشند. سامسونگ به تازگی اعلام کرده که در حال تولید چیپ هایی با فضای ۲۵۶ گیگابایت است که فضایی دو برابر چیپ های سال گذشته را به ارمغان می آورند. برای تولید این چیپ ها از استاندارد UFS ورژن ۲ استفاده شده که سبب می شود سرعت خواندن (Read)، نزدیک به دو برابر SSD های SATA داشته باشند.

عمل خواندن با سرعت ۸۵۰ مگابایت بر ثانیه انجام خواهد شد و این در حالیست که سرعت نوشتن (Write) کمی پایین بوده و با ۲۵۰ مگابایت بر ثانیه صورت می گیرد. مضاف بر این، چیپ های جدید سامسونگ از رقم ۴۵۰۰۰ آی آپس (IOPS) پشتیبانی می کند که سرعتی دو برابر نسبت به حافظه های UFS نسل گذشته دارند.

به عقیده نایب رییس بخش تولید حافظه سامسونگ، کمپانی کره ای «سخت در تلاش است تا عملکرد و گنجایش مموری های اسمارت فون ها و محصولات SSD را افزایش دهد». سامسونگ هم چنین می گوید که دست یابی به فضای ۲۵۶ گیگابایتی، امکان ذخیره محتویاتی مانند فیلم های ۴K را فراهم می آورد و البته به لطف رابط کاربری USB 3.0، عمل انتقال این محتویات نیز با سرعت بیشتری انجام می پذیرد.

در همین حال نباید فراموش کرد که فیلم های ۳۶۰ درجه هم فضای ذخیره سازی قابل توجهی می طلبند و البته سامسونگ، خود یکی از کمپانی هایی است که در حوزه واقعیت مجازی فعالیت دارد. سامسونگ هنوز اعلام نکرده که به صورت دقیق چه زمانی قادر به استفاده از چیپ های جدید در موبایل های هوشمند خواهیم بود اما به زعم بسیاری، احتمالا این تکنولوژی نخست در موبایل گلکسی نوت ۶ دیده خواهد شد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato