بعد از ثبت ۱۹ مرگ مرتبط، گرفتن سلفی در برخی اماکن شهر بمبئی هند ممنوع شد

بعد از ثبت ۱۹ مرگ مرتبط، گرفتن سلفی در برخی اماکن شهر بمبئی هند ممنوع شد

مسئولان شهر بمبئی در هند که نامش از سال ۱۹۹۶ میلادی به «مومبای» تغییر پیدا کرده، قوانین جالبی وضع نموده اند که در راستای جلوگیری از پیشامد هر نوع رویداد ناگوار برای شهروندان هستند. به واسطه این قانون، ۱۶ منطقه از این شهر به عنوان مکان های ممنوعه برای گرفتن عکس سلفی اعلام شده که هر فردی از آن تخطی نماید به پرداخت جریمه ۱۲۰۰ رویپه ای (۱۷.۵۰ دلاری) مجبور خواهد شد.

جالب تر این است که این جریمه حتی کسانی که قصد این کار را دارند و هنوز عکسی نگرفته اند را نیز شامل می گردد.

به ادعای نیروهای امنیتی، تمامی ۱۶ منطقه تفکیک شده که شامل ساحل و ریل راه آهن می شوند، خطرات بسیاری برای مردم دارند. در این راستا می توان به داده های کمپانی Priceonomics که دفتر مرکزی آن در سان فرانسیسکو واقع شده استناد نمود که اعلام کرده ۱۹ عدد از ۴۹ مرگ ناشی از برداشتن عکس های خودگرفت که از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون به ثبت رسیده، به کشور هند تعلق دارد.

در همین ماه، یک دانش آموز ۱۸ ساله هنگامی که قصد داشت در بالای صخره در نزدیکی یک سد از خود سلفی بگیرد، درون آب افتاده و غرق شد. یا همچنین می توان به دختر ۱۸ ساله ی دیگری اشاره نمود که هنگام سلفی گرفتن در یک مکان گردشگری جان خود را از دست داد.

بعلاوه بد نیست بدانید که در هفته گذشته پلیس بمبئی به سی ان ان گفته بود: «این یک معضل جدید برای ما محسوب می گردد و از این رو سعی کرده ایم مناطق پرخطر را شناسایی و گرفتن عکس های خودگرفت را در آنجا ممنوع اعلام نمائیم.»

در آخر نیز جا دارد اشاره نمائیم که هند تنها کشوری نیست که در این راستا اقدامات امنیتی صورت داده. کشوری همانند ژاپن نیز استفاده از مونوپاد در ایستگاه های قطار و مترو را قدغن اعلام کرده زیرا ممکن است مسافران تعادل خود را از دست داده و روی ریل بیفتند. روسیه هم در سال گذشته فهرستی از مناطق خطرناک برای گرفتن عکس خودگرفت را منتشر نمود که شامل پشت بام ها و جاده های پرتردد می شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato