ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ترموستات هوشمند Hive
تکنولوژی

وقتی اینترنت اشیا دردسر ساز میشود؛ افزایش بیش از حد دمای محیط به علت نقص در ترموستات هوشمند Hive

اینترنت اشیا می تواند ابزارهای بسیار متنوعی را در بر بگیرد. اجازه می دهد شما لامپ های منزلتان را با استفاده از یک اپ خاص مدیریت کنید، از راه دور داخل خانه را ببینید و حتی ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۰:۳۰

اینترنت اشیا می تواند ابزارهای بسیار متنوعی را در بر بگیرد. اجازه می دهد شما لامپ های منزلتان را با استفاده از یک اپ خاص مدیریت کنید، از راه دور داخل خانه را ببینید و حتی به طور هوشمند گرمای آن را کنترل کنید.

البته این ابزار های اسمارت همیشه هم به درستی کار نمی کنند و ایرادات و نقص هایی وجود دارد که گاه باعث دردسرهای عجیبی می شوند.

در هفته ای که گذشت برخی از کاربران ترموستات هوشمند Hive دچار یکی از این دردسرها شدند تا مشخص شود که همیشه هم نباید به تکنولوژی تکیه کرد، چرا که یک نقص در نرم افزار مربوطه باعث گشته بود دمای منزلشان به بیش از ۳۲ درجه سانتی گراد برسد.

البته اوضاع آن چنان بغرنج نشد، زیرا که همچنان امکان کاهش دستی دما از طریق نرم افزار، وبسایت شرکت سازنده و خود ترموستات وجود داشت، اما این مسئله باعث نگشت که کاربران صدای اعتراض خود را در توییتر بلند نکنند. یکی از آنها در توییتی جالب نوشته: «شما کی می خواهید جلوی "اسکای نت" را بگیرید تا من را زنده زنده آب پز نکند؟ این دومین بار است»

(توضیح مترجم: عبارت "اسکای نت" مربوط می شود به مجموعه فیلم های نابودگر یا همان Terminator؛ برای اطلاعات بیشتر می توانید این صفحه را مطالعه کنید.)

متخصصان شرکت سازنده این ترموستات قصد دارند به زودی یک وصله نرم افزاری برای اصلاح این ایراد منتشر کنند تا دیگر خطر نیمه پز شدن در خانه کسی را تهدید نکند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی