سامسونگ: هدست های واقعیت مجازی باید از نمایشگرهای 4K بهره مند باشند

سامسونگ: هدست های واقعیت مجازی باید از نمایشگرهای 4K بهره مند باشند

سامسونگ: هدست های واقعیت مجازی باید از نمایشگرهای 4K بهره مند باشند

برداشتن مرز بین واقعیت و فضای مجازی موضوعی است که بشر در چند سال اخیر بسیار به دنبال آن بوده و پیرو همین امر تحقیق و تلاش های بسیاری نیز در این حوزه به انجام رسانده.

با ایجاد محیط چند رسانه ای همه جانبه که به نام واقعیت مجازی آن را می شناسیم، می توانیم فضای شبیه سازی شده ی کامپیوتری ایجاد نموده و خود را در مکانی متصور شویم که در واقعیت در آنجا حضور نداریم.

برای تجربه این امر، محصولات متنوعی در بازار وجود دارد که از جمله می توان به هدست های واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ، Cardboard گوگل، Oculus Rift و Vive اچ تی سی اشاره نمود.

بسیاری از این محصولات از نمایشگرهایی با رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ پیکسلی برخوردار هستند که شاید برای تماشای ویدئو مناسب باشند اما برای VR چندان کافی نیست. این چیزی است که شرکت سامسونگ به آن اعتقاد دارد و بر این اساس اعلام داشته هدست های واقعیت مجازی باید از وضوح ۴k برخوردار باشند تا تجربه ای زنده و پویا برای کاربر رقم بزنند.

از آنجا که در هدست های موبایل محور، اسمارت فون فقط چند سانتی متر با چشم فاصله دارد کیفیت و وضوح تصاویر نمایشگر باید عالی باشد از این رو غول تکنولوژی کره ای صفحه نمایش های ۴K را برای این منظور مناسب تر می داند و در این مسیر محصولات مربوطه را نیز تولید نموده. به طوری که Kyle Brown مدیر بخش فناوری این شرکت با ارجاع به موبایل Xperia Z5 Premium که در ایفای ۲۰۱۵ با صفحه نمایش ۴ هزار پیکسلی معرفی گشت، بیان داشته: «نمایشگرهای ۴K باید در صدر تولیدات شرکت ها قرار داشته باشند»

«براون» اعتقاد دارد ۴K به واقعیت مجازی کمک زیادی می کند زیرا اندازه پیکسل های اینگونه نمایشگرها ریزتر است و در نتیجه وقتی جلوی چشم قرار بگیرند، کیفیت بهتری را به تصویر خواهند کشید.

با اینکه او به این نکته که شرکت مورد بحث چه زمانی به تولید چنین پنل هایی روی خواهد آورد اشاره نکرده، اما بدون شک این هدف در دستور کارشان قرار دارد و اسمارات فون های آتی خود را با این فناوری و همچنین USB Type-C روانه بازار خواهند نمود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل