جان مک آفی مراحل رمزگشایی از آیفون را توضیح می دهد

جان مک آفی مراحل رمزگشایی از آیفون را توضیح می دهد

چند روز پیش «جان مک آفی» (John McAfee) به FBI پیشنهاد داد که می تواند آیفونی که در واقعه «سان برناردینو» مورد استفاده قرار گرفته را در مدت سه هفته هک نموده و اطلاعات آن را استخراج کند. وی باور دارد که ایجاد رخنه امنیتی (درب پشتی) در پلتفرم های کامپیوتری ایده بسیار نادرست و خطرناکی است.

مک آفی بیان نموده حاضر است چنین کاری انجام دهد تا FBI نیز قادر شود بدون ایجاد رخنه امنیتی در پلتفرم iOS، به خواسته خود برسد.

اما جان مک آفی چگونه می خواهد چنین کاری انجام دهد؟ وی روز گذشته در تلویزیون ایالات متحده حضور به هم رساند و قدم به قدم مراحل رمزگشایی از آیفون را توضیح داد. وی می گوید که برای انجام چنین کاری، FBI به یک مهندس سخت افزاری و یک مهندس نرم افزاری نیاز دارد، شخص اول موبایل را گشوده و برخی اجزای آن نظیر پردازنده و حافظه اش را جدا می کند در حالی که شخص دوم با استفاده از یک برنامه کامپیوتری خاص، می تواند اطلاعات آن را تبدیل به داده های قابل مشاهده کند.

جان مک آفی توضیح می دهد که از نظر او، این پروسه در حد نیم ساعت طول خواهد کشید و پس از انجام آن نیز به راحتی باید بتوان آیفون را رمزگشایی کرد. البته در هر مرحله، اقدامات بیشتر و تکمیلی باید انجام شود اما وی به شکل خلاصه این قدم ها را توضیح داد.


>

این چهره مشهور در حوزه امنیت همچنین بیان می کند که FBI به خوبی این راهکار را می داند و اصلا بحث در مورد گشودن همین یک آیفون نیست. او عقیده دارد که سازمان دولتی یاد شده به دنبال نرم افزاری از سوی اپل است که به سادگی بتواند هر آیفونی که دسترسی فیزیکی به آن ایجاد کرد را رمزگشایی نماید، بدون اینکه مراحل دشواری را سپری کند.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato