8 گیگابایت از حافظه داخلی پرچمدار جدید سامسونگ به خود دستگاه اختصاص می یابد

سامسونگ همه جور نرم افزاری را روی دستگاه های تولیدی اش نصب می کند و بارگذاری این اپلیکیشن های زائد و ناخواسته (bloatware) معمولا حجم بالایی از حافظه این دستگاه ها را به خود اختصاص می دهد و همین مساله نارضایتی همیشگی کاربران را به دنبال داشته است.

جالب است بدانید که این مساله آنچنان باعث آزرده خاطر شدن جمعی از کاربران دستگاه های تولیدی سامسونگ شد که شرکت مورد بحث را در چین به دادگاه کشاند و سرانجام نیز به حکم دادگاه مجبور گردید که امکان پاک کردن اپ های ناخواسته را برای کاربرانش فراهم نماید.

اگر تا پیش از این به خاطر نبود امکان مفید ذخیره سازی انطباقی (Adoptable Storage) مارشملو در گلکسی اس 7 و مدل اج آن گلایه داشتید حتما از شنیدن این خبر که 8 گیگابایت از فضای ذخیره سازی این موبایل ها به نرم افزارهای یاد شده اختصاص یافته هم خشنود نمی شوید.

حال این خبر به چه معناست؟ اگر مدل 32 گیگابایتی از پرچمداران تازه سامسونگ را تهیه نمایید، آنگاه حدود یک چهارم این فضا یعنی هشت گیگابایت به تاچ ویز، سیستم و اپلیکیشن های شخص ثالث اختصاص می یابد.

خوشبختانه دو پرچمدار تازه سامسونگ از درگاه کارت حافظه میکرو اس دی پشتیبانی می کنند و درست مانند گذشته می توان اپلیکیشن ها را به کارت حافظه این دستگاه ها انتقال داد.

البته در نظر داشته باشید که این کار روی اپلیکیشن های سیستم امکان پذیر نخواهد بود و چون اپ ها روی کارت حافظه شما خواهند نشست، اگر کارت را از دستگاه خارج کرده یا با حافظه دیگری جایگزین نمایید دیگر به آنها دسترسی نخواهید داشت.

نکته مهم در اینجا آن است که پرچمداران جدید می توانند تا 200 گیگابایت حافظه جانبی را پشتیبانی کنند که این میزان برای میزبانی از تمامی اپ ها و رسانه های مورد نظر شما کافی خواهد بود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟