سامسونگ: موبایل های 4K فراگیرتر خواهند شد

سامسونگ: موبایل های 4K فراگیرتر خواهند شد

سال گذشته میلادی، سونی نشان داد که تلفن های همراه با رزولوشن ۴K امکان پذیر هستند. از آن زمان به بعد، کسی انتظار نداشت که رقبای کره ای سونی بخواهند پرچمدارهای شان را مجهز به نمایشگر ۴K کنند اما به هر روی، باید منتظر چنین روزی بود.

پرچمدارهای ۲۰۱۶ عمدتا با رزولوشن ۱۰۸۰p و ۱۴۴۰p عرضه شده یا می شوند اما این مسئله بدان معنا نیست که سامسونگ و ال جی قصد ندارند تلفن های بعدی شان را به چنین فناوری پیشتازی مجهز سازند. در حقیقت سامسونگ که معتقد است به زودی این رویه تغییر می کند.

کایل براون، مدیر بخش فناوری و محتوای سامسونگ در گفتگو با تک اینسایدر گفت که نهایتا، نمایشگرهای ۴K فراگیرتر خواهند شد اما با توجه به اندازه کنونی نمایشگرها، تفاوت آنقدر محسوس نیست که کاربر بخواهد هزینه اضافه ای بپردازد.

حتی حالا، نمایشگر ۱۴۴۰p هم کمی زیاده روی به نظر می رسد، چرا که تفاوت آن با ۱۰۸۰p چندان قابل فهم نیست. حتی اکنون محتوای مناسبی هم برای نمایش روی چنین دستگاهی وجود ندارد اما زمانی که واقعیت مجازی محبوب تر شود، نمایشگرهای ۴K نیز بسیار کارآمد خواهند شد.

در آن زمان، علاوه بر افزایش تولید محتوا، برای داشتن تجربه بهتر واقعیت مجازی موبایل، باید به نمایشگرهایی با وضوح بیشتر متوسل شد. سامسونگ با Gear VR سعی دارد این فضا را نیز به تسخیر خود درآورد. براون می گوید برای واقعیت مجازی، رزولوشن ۴K مزیتی خواهد بود و در آن فاصله نزدیک به چشم، پیکسل ها قابل تشخیص از یکدیگر نیستند.

به غیر از سونی، تولیدکنندگان دیگر منتظر مانده اند تا «فرصت مناسب» فرا برسد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato