مدرن ترین خودرو کلاسیک دنیا؛ 3چرخه مورگان برقی شد

مدرن ترین خودرو کلاسیک دنیا؛ 3چرخه مورگان برقی شد

ترکیب سنت و مدرنتیه، تیتر رایجی برای بسیاری مطالب و مقالات در حوزه صنعت خودروست، اما اینبار این تیتر بیش از هر جای دیگری درست به نظر می رسد.

شرکت کوچک انگلیسی مورگان که به ساخت خودروهایی با طراحی old fashion مشهور است و حتی بدنه برخی مدل های خود را از چوب می سازد، دست به نوآوری در زیر پوسته کلاسیک محصولات خود زدهاست.

MORG-1

مورگان البته همانند گذشته های دور از چوب در ساخت خودروهایش استفاده می کند در طی اقدامی جالب توجه، طراحی گذشته را به فن آوری روز دنیای خودروسازی گره زده است و با استفاده از موتور الکتریکی یک خودروی ۳ چرخ تمام الکتریکی را به نمایشگاه ژنو آورده است.

MORG-2

در گذشته شرکت مورگان این خودرو را به یک موتور ۲ سیلندر مجهز کرده بود اما حال از یک موتور برقی با قدرت ۶۱ اسب بخار نیرو می گیرد  که چرخ عقبی را به حرکت در می آورد.

بسته باتری این خودرو هم ۲۰kwh ظرفیت دارد و این مورگان ۳ چرخ را به اندازه ۱۵۰ مایل با یک بار شارژ به حرکت در می آورد. وزن کمتر از ۵۰۰ کیلوگرمی آن باعث می شود که در عرض ۹ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن هم معادل ۹۰ مایل بر ساعت است.

MORG-4

در بخش هایی از این خودرو شما همچنان می توانید استفاده از چوب در ساخت آن را مشاهده کنید اما بدنه و پنل ها به صورت کامل از کربن ساخته شده اند.

گفتنی است که این خودرو سه چرخ علیرغم متفاوت بودن در ظاهر و باطن و جذابیت زیاد، از نظر پایداری چندان نتایج خوبی کسب نکرده است و نمی تواند در حد و اندازه یک خودرو اسپرت، سریع و مهیج باشد.

MORG-5

قیمت آن در حدود ۳۰ هزار پوند است که هم قیمت یک نیسان لیف برقی می شود. در پایان باید منتظر ماند و دید که آیا این مورگان می تواند خریداران این دست از خودروها را ارضا کند یا خیر؟

MORG-6

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato