اسنپدراگون 820؛ بهترین چیپست در تست بنچمارک آنتوتو

اسنپدراگون 820؛ بهترین چیپست در تست بنچمارک آنتوتو

پیشتر در خبرها با نتیجه عملکرد موبایل های مختلف و چیپست هایشان در تست های بنچمارک با محوریت CPU و پردازنده گرافیکی که توسط جامعه XDA انجام شده بود، آشنا شدید. حالا سایت بنچمارک آنتوتو نیز نتایج تست های خود را روی همان دستگاه ها و چیپست ها منتشر کرده است.

براساس این گزارش، برترین سیستم روی چیپ حال حاضر بازار بر پایه نتایج عملکرد پردازنده اش اسنپدراگون ۸۲۰ است که امتیازی برابر با ۱۳۶۳۸۳ را به دست آورد.

به این ترتیب جدیدترین و بهترین محصول کوالکام موفق گردید چیپست A9 اپل را که امتیازی برابر با ۱۳۲۶۵۷ به خود اختصاص داد از میدان به در ببرد و بعد از آن نیز اگزینوس ۸۸۹۰ با اختلافی اندک قرار دارد.

این سیستم روی چیپ که توسط سامسونگ تولید و در موبایل های گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج مورد استفاده قرار گرفته است با ثبت امتیاز ۱۲۹۸۶۵ توانست جایگاه سوم این جدول را به خود اختصاص دهد.

کایرین ۹۵۰ که در واقع بهترین چیپست حال حاضر هوآوی به شمار می رود نیز در جایگاه بعدی قرار دارد و پنجمین چیپست برتر نیز تراشه به کار رفته در نسل قبلی اسمارت فون های سامسونگ یعنی اگزینوس ۷۴۲۰ است که دو مدل آخر به ترتیب امتیازهای ۹۲۷۴۶ و ۸۶۶۵۲ را به خود اختصاص دادند.

چیپست قبلی کوالکام که به خاطر گرم شدن بیش از اندازه اش شهرت داشت (یعنی اسنپدراگون ۸۱۰) نیز طبق تست های آنتوتو توانست امتیاز ۸۱۰۴۹ را به دست آورده و ششم شود.

اسنپدراگون ۶۵۲ نیز توانست جایگاه هفتم را با ثبت امتیاز ۷۹۶۳۶ به دست آورد و A8 اپل با بدست آوردن امتیاز ۷۹۱۰۰ توانست در جایگاه هشتم این جدول بنشیند. اسنپدراگون ۶۵۰ با ۷۸۹۷۹ نهم شد و اسنپدراگون ۸۰۸ هم با کسب امتیاز ۶۸۵۰۵ به قعر جدول سقوط کرد.

در مورد عملکرد پردازنده گرافیکی این دستگاه ها هم باید بگوییم که آدرنو ۵۳۰ که در اسنپدراگون ۸۲۰ مورد استفاده قرار گرفته با اختلاف زیاد در جایگاه نخست قرار گرفت.

امتیاز به دست آمده توسط این GPU برابر با ۵۵۰۹۸ عنوان شد که به مراتب از رقم ۳۹۱۰۴ ثبت شده توسط پردازنده گرافیکی A9 با نام PowerVR GT7600 بهتر بود. Mali-T880 MP12 نیز که اگزینوس ۸۸۹۰ را همراهی می کرد با کسب امتیاز ۳۷۵۴۵ توانست جایگاه سوم را به دست آورد.

آنتوتو اعلام کرده که در هر دو لیست منتشر شده توسط آن متوسط امتیاز به دست آمده از تست های مختلف را روی این چیپست ها نشان می دهد. روی هم رفته اسنپدراگون ۸۲۰ توانست در هر دوی این لیست ها صدرنشین باشد و این نشان می دهد که کوالکام امسال با دست پر آمده تا خاطره بد اسنپدراگون ۸۱۰ را از ذهن کاربرانش حذف نماید.

The-chipsets-Adreno-530-GPU-also-topped-the-list

Snapdragon-820-scores-highest-among-CPUs

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato