انتشار گزارش مالی HTC برای ماه فوریه: دستیابی به رکورد تازه ای در کاهش درآمد

انتشار گزارش مالی HTC برای ماه فوریه: دستیابی به رکورد تازه ای در کاهش درآمد

همه چیز از One M9 آغاز شد؛ موبایلی پرچمدار برای سال ۲۰۱۵ که از سوی HTC در کنگره جهانی موبایل رونمایی شد. محصول مورد اشاره، بازخورد مطلوبی از سوی کاربران دریافت نکرد و همین موضوع باعث شد تا درآمدهای HTC و سپس ارزش سهام آن کاهش پیدا کند.

در واقع این شرکت تایوانی در طول ۱۲ ماه گذشته، به علت ناکامی هایی که با موبایل One M9 داشته، همواره در حال زیان داده بودن است. امروز ولی تایوانی ها گزارش تازه ای از درآمدهای خود در ماه فوریه (ماه میلادی گذشته) ارائه داده اند که به سطح جدیدی از کاهش درآمد رسیده است.

بر اساس آمار مالی منتشر شده در بخش مرتبط با سرمایه گذاران در وب سایت این شرکت، HTC در ماه فوریه درآمدی بالغ بر ۴.۲۰ میلیارد دلار تایوان داشته است. با تبدیل این مبلغ به دلار آمریکا، می بینیم که درآمد شرکت مذکور به طور کلی ۱۲۹ میلیون دلار بوده. اگر در وب سایت HTC اندکی کندوکاو کنید، متوجه خواهید شد که این رقم، کمترین حد از سطح درآمدی بوده که شرکت تایوانی در ده سال گذشته تا کنون به خود اختصاص داده است.

مرسوم است که آمارهای مالی ارائه شده از سوی شرکت ها را با آماری در مقطع زمانی مشابه از سال گذشته مقایسه می کنند تا بهبود شرایط یا عدم رشد آن شرکت مشخص شود. زمانی که فوریه ۲۰۱۶ اچ تی سی را با فوریه ۲۰۱۵ مقایسه کنیم، می بینیم که سطح درآمدها ۵۵ درصد کاهش یافته اند.

اگرچه HTC اخیرا و از سال گذشته تا کنون زیان های بسیاری را تجربه کرده اما باید اشاره داشت که این کمپانی تایوانی در حال تغییر مسیر بوده و می خواهد از شرکتی که محصول اصلی اش موبایل است، به شرکتی فعال در زمینه توسعه هدست های واقعیت مجازی پیشرفته تبدیل شود.

در کنار همین موضوع، انتظار می رود که با ارائه HTC 10، پرچمدار بعدی این کمپانی که احتمالا در ماه آینده معرفی می شود، شاهد بهبود کلی شرایط مالی کمپانی مورد بحث باشیم.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato