دارپا از کانسپت جدیدی برای هواپیماهای «عمودپرواز» رونمائی نمود [تماشا کنید]

دارپا از کانسپت جدیدی برای هواپیماهای «عمودپرواز» رونمائی نمود [تماشا کنید]

دارپا (DARPA) به تازگی با کمک شرکت علوم هوایی Aurora، هواپیمای بدون خلبانی توسعه داده که به صورت عمودی پرواز نموده و فرود می آید.

کانسپ جدید X-plane کمپانی یاد شده می تواند به سرعت ۷۴۱ کیلومتر در ساعت (۴۰۰ knots) برسد. همچنین این وسیله تحمل وزن ۴۵۰۰ تا ۵۵۰۰ کیلوگرم که چیزی حدود ۴۰ درصد از فضای داخلی هواپیما را پر می نماید را نیز دارد.

کمپانی Aurora این دستگاه را LightningStrike نامیده. توربوشفت این وسیله قادر است ۳ مگاوات (۴ هزار اسب بخار) قدرت الکتریکی تولید نموده و از آن برای حرکت ۲۴ فن موجود در بال ها بهره بگیرد.

به ادعای دارپا رقم یاد شده معادل میانگین خروجی توربین های بادی است. این سازمان همچنین ابراز خوشنودی نموده که این طراحی پیشرفته را می توان در دیگر هواپیماها نیز به کار گرفت و در طرح هایی همانند بال های ایرودینامیک سلولی مورد استفاده قرار داد.

کمپانی سازنده این هواپیما اعلام داشته این محصول تا سال ۲۰۱۸ میلادی قادر به پرواز نخواهد بود اما در ویدئویی که در ادامه این مطلب آورده شده می توانید نمونه ی کامپیوتری عملکرد آن را مشاهده نمائید. این ویدئو توسط دارپا ساخته شده است و در آن مشاهده خواهید کرد که فن های هر دو بال هواپیما پیش از بلند شدن از زمین، تغییر زاویه می دهند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato