تکنولوژی Samsung Pay در سال گذشته 16.8 میلیون دلار ضرر داد

تکنولوژی Samsung Pay در سال گذشته 16.8 میلیون دلار ضرر داد

سامسونگ در فوریه سال گذشته استارتاپ LoopPay را با قیمت ۲۳۰ میلیون دلار خریداری نمود تا بدین طریق قادر شود سیستم پرداخت موبایلی خود موسوم به SamsungPay را راه اندازی نموده و با بزرگان این عرصه رقابت نماید.

بر اساس تکنولوژی توسعه داده شده توسط استارتاپ مذکور، کاربران این امکان را خواهند داشت تا از اسمارت فون های خود همانند کارت های مغناطیسی برای پرداخت هزینه های خرید استفاده نمایند.

پیرو این توضیحات، بد نیست بدانید موسسه SamsungPay امروز در گزارشی رسمی از ضرر ۱۶.۸ میلیون دلاری خود در سال ۲۰۱۵ میلادی خبر داده است. اما با وجود این عملکرد مالی ضعیف، غول تکنولوژی کره ای همچنان تاکید دارد که این سیستم، مزایای ارزشمند و سودبخشی را به بخش موبایل این کمپانی افزوده.

در همین راستا شرکت مورد بحث اظهار داشته به کارگیری تکنولوژی تراکنش امن مغناطیسی «سامسونگ پِی» در تلفن های هوشمند گلکسی موجب افزایش تقاضا و فروش بیشتر این محصولات شده است. همین مسئله را در گزارش حسابرسی سالانه ی خود نیز یادآور گشته و گفته در حال حاضر بیش از ۵ میلیون کاربر در کره جنوبی و آمریکا از SamsungPay استفاده می نمایند و این نشان می دهد که به همین تعداد، موبایل های گلکسی S6، S6 edge، S6 edge+، Note 5 و گلکسی A7 در دو کشور مذکور فروخته شده است.

همچنین بد نیست بدانید میزان فروش ناخالص سامسونگ از اسمارت فون هایی که تکنولوژی پرداخت موبایلی اختصاصی این شرکت را دارند، ۲.۴۹ میلیارد دلار بوده است.

در آخر هم باید بدانید که با اینکه  غول تکنولوژی کره ای از Samsung Pay درآمدی ندارد اما فارغ از اینکه این فناوری موجب افزایش میزان فروش اسمارت فون های گلکسی گشته، می تواند نقش مهم دیگری را نیز ایفا نماید و آن این است که سامسونگ قادر خواهد بود جزئیات کاملی از رفتارهای مشتری های خود را هنگام خرید گردآوری نموده و بر اساس آنها برای سرمایه گذاری بیشتر در این حوزه یا فروش داده های خام به دیگر کمپانی ها، تصمیم گیری نماید.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato