ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

اطلاعات جدید و گسترده ای از Gears of War 4 منتشر شد

در نسل هفتم کنسول ها، با وجود موفقیت و فروش بسیار بالای عناوین هیلو، این سری رقیب بسیار قدرتمندی با نام Gears of War را برای تبدیل شدن به سردمدار اکس باکس 360 داشت؛ بازی ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۹:۰۰

در نسل هفتم کنسول ها، با وجود موفقیت و فروش بسیار بالای عناوین هیلو، این سری رقیب بسیار قدرتمندی با نام Gears of War را برای تبدیل شدن به سردمدار اکس باکس 360 داشت؛ بازی که تاکنون چهار نسخه از آن در کنسول نسل هفتم مایکروسافت منتشر شده.

با ورود به نسل هشتم، طبیعی بود که این شرکت قسمت جدیدی از سری گیرز آف وار را برای اکس باکس وان عرضه کند. بدین ترتیب قسمت چهارم بازی با نام Gears of War 4 معرفی شد. اما با وجود تمام علاقه طرفداران به سری، متاسفانه آخرین تریلر گیم پلی بازی نتوانست انتظارات را به خوبی برآورده کند.

اکنون اعضای مجله معتبر گیم اینفومر با رفتن به مقر استودیو سازنده، تصمیم گرفتند یک پیش نمایش اختصاصی 14 صفحه ای از بازی را بنویسند که خواندن آن می تواند هر فردی را با هر سلیقه ای به وجد بیاورد. در این مطلب سعی کردیم مهمترین نکات پیش نمایش و اطلاعات بازی را در قالب خلاصه ای برایتان جمع آوری کنیم. پس تا پایان همراه باشید.

gearsofwar4
نمایی از سه شخصیت اصلی داستان. در پایان مطلب می توانید بیوگرافی کوتاهی از آنان را مشاهده کنید.
 • بازی به طور کلی دارای سه شخصیت اصلی با نام های JD Fenix ،Del و Kait خواهد بود. نکته جالب اینجاست JD Fenix، همان گونه که از فامیلش می توان حدس زد، پسر Marcus Fenix، شخصیت اصلی سه گانه، است.
 • مارکوس فنیکس در بازی حضور نخواهد داشت.
 • داستان بازی 25 سال پس از اتفاقات قسمت سوم روایت می شود؛ زمانی که به واسطه انفجاری، وضعیت آب و هوایی منطقه به شدت وخیم شده و اتحاد جهانی Coalition of Ordered Governments یا به صورت اختصار COG، انسان ها را برای فرار از طوفان های وحشتناک وارد شهرهای پوشیده از دیوار می کنند تا از خطر انقراض نجات یابند.
 • اما در این بین دسته ای از انسان ها نیز وجود داشتند که از این تصمیم پیروی نمی کنند. زیرا به اعتقادشان انسان اگر می خواهد زندگی کند باید آزاد باشد. بدین ترتیب، آنان در پشت دیوارها سکونت می یابند. همین عامل سبب می گردد تا این گروه را Outsider [بیگانگان] می نامند. اگر با این توضیحات یاد سریال Game of Thrones افتادید تعجب نکنید. البته بد برداشت نشود، مقصود از جمله قبلی کپی برداری از سوی سازنده نبود، بلکه با این اطلاعات می توان به خوبی پتانسیل های داستانی قسمت چهارم را درک نمود.
 • بازی از جایی شروع می شود که قبیله ای از بیگانگان توسط نیرویی مرموز مورد حمله قرار گرفته و افراد آنان ربوده می شوند. در پی این اتفاق، سه شخصیت اصلی داستان تصمیم می گیرند با جستجو از راز آن پرده بردارند.
 • داستان بازی تنها به 24 ساعت از ماجراجویی سه شخصیت اصلی می پردازد. ایده خیلی جالبی به نظر می رسد و باید دید سازنده در همین زمان کوتاه چگونه می تواند داستان را روایت کند. البته گیرز آو وار 2 نیز خود تنها در طول چند شبانه روز اتفاق می افتاد.

gears4screen5-173446

 • مدت زمان بخش داستانی بازی بستگی به درجه سختی دارد اما عموما از قسمت اول بیشتر خواهد بود.
 • در موارد بالاتر از طوفان های کشنده صحبت کردیم. بر اساس گفته استودیو سازنده، این طوفان ها در بازی با نام Windflares [به معنای باد آتشین] شناخته می شوند که ترکیبی از تندباد [Hurricane با سرعت بیش از 150 مایل بر ساعت] و مواد آشتفشان هستند.
 • به طور کلی، چرخه آب و هوایی بازی به چهار دسته تقسیم می شود: بخش اول نسیمی قدرتمند است که با خود گرد و غبار و درختان را می آورد. پس از مدتی این نسیم تبدیل به طوفان شن شده و کم کم با افزایش قدرت خود دسته های دیگر را تشکیل می دهد.
 • نکته قابل توجه اینجاست که طوفان ها روی مبارزات بازی تاثیر زیادی دارند. به عنوان نمونه اگر هنگام وزش طوفان های شدید، به دشمنان شلیک کنید، تیرها به خودتان باز می گردد. البته این ویژگی روی موجودات دیگر نیز مشابه است.
 • ولی با این صحبت ها طوفان ها فقط نیمه خالی لیوان را تشکیل نداده و می توان از آنان استفاده های مثبتی هم کرد. همان طور که می دانید کاورگیری نقش مهمی را در سری گیرز آو وار ایفا می کند. پس حضور آنان در قسمت جدید الزامی است. اما با وجود تندبادها امکان تخریب آنان بسیار بالا خواهد بود. بنابراین، اگر دشمنی پشت کاور حضور داشته و طوفان نیز در منطقه جنگ بود، می توانید با شلیک به پناهگاه دشمن، او را با طوفان راهی کنید. البته مراقب باشید همین اتفاق برای خودتان نیافتد.
 • همچنین به واسطه این ویژگی شاهد حضور داینامیک کاورها نیز خواهیم بود. مثلا طوفان ها همان طور که باعث می شوند کاور ها تخریب گردند، با سرعت بالا اجسامی را روی زمین می اندازند که خود می توانند کاور شوند. بدین ترتیب، محیط جنگ هر لحظه امکان دارد با اتفاقات متفاوتی تغییر کند.
 • استودیو سازنده امیدوار است تا بهترین و طبیعی ترین طوفان های ممکن در صنعت گیمینگ را تولید کند.
gears4
زمانی که طوفانی به این قدرتمندی می آید دیگر استفاده از محیط برای کشتن دشمنان اهمیت نداشته و فقط باید یک جایی پناه بگیرید.
 • محیط های بازی مانند جنگل ها و دژها به شدت از مناطق شمالی ایتالیا الهام گرفته.
 • در بازی شاهد دشمنانی بسیار گوناگونی خواهیم بود. به عنوان مثال، گروهی از این موجودات، بسته استراتژی های بازیکن، تاکتیک خود را تغییر می دهد. همچنین دیگر شاهد دشمنی از نژاد لوکاست ها در بازی نخواهیم بود.
 • دشمنان می توانند با نزدیک شدن به جایی که بازیکن کاور گرفته او را از آن جا بیرون بکشند.
 • بازی از بخش Couch Co-Op آفلاین و آنلاین پشتیبانی خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر، در قسمت آفلاین این بخش، بازیکن به همراه دوست خود در یک دستگاه و تلوزیون، می توانند کنترل دو شخصیت را داشته و بازی را ادامه دهند. قسمت آنلاین هم که نیازی به توضیح ندارد. البته بر خلاف قسمت های قبلی، دیگر خبری از کوآپ چهار نفره نخواهد بود.
 • فریم ریت در دو بخش داستانی و چند نفره متفاوت است. استودیو The Coalition، سازنده بازی، تصمیم گرفت تا برای ارائه یک گرافیک جذاب بخش تک نفره را با 30 فریم و رزولوشن 1080p بسازد.
 • بخش چند نفره، چون در آن سرعت اهمیت بالایی دارد، دارای 60 فریم است. هنوز رزولوشن این بخش مشخص نشده و نمی توان نظر قطعی داد. اما رسیدن به گرافیک بخش تک نفره با این فریم ریت سخت به نظر می رسد. پس می توان پیش بینی کرد که رزولوشن 900p باشد.
gears-enemy
یکی از دشمنان بازی
 • به اعتقاد فرگوسن، یکی از اعضای کلیدی استودیو سازنده، در قسمت های قبلی بخش چند نفره اهمیت بسیار کمی برای سازنده داشت. به گونه ای که آنان 90 درصد تمرکز خود را روی کمپین گذاشته و تنها 10 درصد از آن را صرف بخش چند نفره می کردند. اما در قسمت جدید رویه آنان تغییر کرده و در کنار اهمیت بالای بخش داستانی، به بخش چند نفره نیز توجه زیادی شده.
 • بازی دارای برخی صحنه های Jump Scare خواهد بود. منظور جاهایی است که دشمنان غافل گیرانه وارد محیط شده و بازیکن را شوکه می کنند.
 • یکی از مدهای جذاب قسمت های قبلی سری گیرز اف وار «Horde» نام داشت. در این بخش بازیکنان باید با موج های گوناگونی از دشمنان مبارزه می کردند. فرگوسن اذعان داشت که می داند این بخش چه اهمیتی میان هواداران داشته و استودیو سازنده سعی دارد با پیاده سازی ایده های خود آن را بهترین نحو ممکن ارائه دهد.
 • کنترل بازی بیشتر به قسمت سوم شباهت خواهد داشت.
 • سازنده امیدوار است تا فیلمی از روی سری گیرز آف وار ساخته شود.
gears-4-character
همان طور که گفته شد، JD پسر مارکوس فینیکس است؛ فردی ایده آلیست که در دوران جوانی، پس از اتفاقی، برای پیوستن به شبه نظامیان COG از خانه فرار می کند. دلیل گریز او در طول بازی مشخص خواهد شد. صداپیشگی وی را Liam McIntyre، بازیگر سریال اسپارتاکوس، برعهده دارد.
gears
Kait Diaz در بیرون از دیوارها به دنیا آمد. پدر و مادر او از رهبران گروه بیگانگان بودند اما پس از مدتی پدرش به صورت غم انگیزی میمیرد تا باعث شود او به نیروهای COG بپیوندد. کیت چون بیرون از دیوار ها زندگی کرده، اقدامات COG را به خوبی نمی تواند درک کند. این وجود او به سرعت توانست با جی دی رابطه دوستان بر قرار کند. صداپیشگی او را Laura Bailey برعهده دارد. وی در گذشته روی بازی های گوناگونی مانند Halo 5 فعالیت داشته.
gears-4
Delmont یکی از دیگر شخصیت های اصلی است که با جی دی در مدارس شبانه روزی آشنا می گردد. او به واسطه اتفاقاتی مجبور می شود تا جی دی را همراهی کند. صداپیشگی او را Eugene Byrd برعهده دارد. وی در بازی های ویدیویی و سریال های تلوزیونی مانند Arrow و Battlefield Hardline حضور داشته.
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی