گزارش مالی CD Projekt RED؛ از فروش 20 میلیون واحدی فرنچایز ویچر تا ساخت یک بازی کلان بودجه جدید

گزارش مالی CD Projekt RED؛ از فروش 20 میلیون واحدی فرنچایز ویچر تا ساخت یک بازی کلان بودجه جدید

کمپانی CD Projekt Red به تازگی گزارش مالی سه ماهه گذشته خود را منتشر کرده که خبرهای خوبی برای طرفداران این استودیوی لهستانی دارد. مدیر عامل CD Projekt RED، آدام کیچینسکی در کنفرانس مالی اخیر، به صحبت درباره استراتژی های کمپانی برای چند سال آینده پرداخته است و برنامه های خود تا سال ۲۰۲۱ را برایمان روشن ساخته.

همان طور که در تصویر پایین می توان مشاهده نمود، کمپانی مورد بحث در تلاش است تا در سال ۲۰۱۶، علاوه بر بسته الحاقی Blood and Wine برای بازی The Witcher 3: Wild Hunt، «یک بازی ویدیویی با فرمتی جدید عرضه کند که پیش از این استودیوی CD Projekt مشابه آن را به انجام نرسانده است».

CDProjektRED-1

استفاده از لغت «فرمت» به جای عبارت سبک یا ژانر، نشان دهنده این مسئله است که احتمالا بازی جدید، با سایر عناوین رایج کنسولی و پی سی تفاوت داشته و برای پلتفرم هایی نظیر پلتفرم موبایل عرضه خواهد شد. با این حال، هنوز هیچ چیز مشخص نیست و نمی توان به صورت قطعی در این باره نظر داد.

در طی کنفرانس، کیچینسکی اشاره کرد که فعلا نمی توان درباره ماهیت بازی جدید سخنی به میان آورد اما در ماه های آتی، اطلاعات بیشتری درباره آن کسب خواهیم کرد. وی هم چنین افزود که CD Projekt در حال آزمایش فعالیت هایی است که «هیچکس تا به امروز آن ها را به انجام نرسانده است.»

CDProjektRED-3

مضاف بر این، بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 برای انتشار در بازه زمانی ۲۰۱۷ الی ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است. اما این همه ماجرا نیست، چرا که CD Projekt روند ساخت عنوان نقش آفرینی و کلان بودجه را نیز آغاز کرده که انتظار می رود دنباله ای بر سری بازی The Witcher باشد. با این حال، کیچیسنکی در رابطه با این پروژه هم صحبت خاصی به میان نیاورده و باید تا معرفی رسمی آن منتظر بمانیم.

در کنار همه این ها، CD Projekt هم چنین اعلام نموده که تا به امروز، مجموع فروش سه بازی The Witcher 2: Assassin's of Kings ،The Witcher و The Witcher 3: Wild Hunt از مرز ۲۰ میلیون واحد عبور کرده است. با توجه به تصویر پایین، متوجه می شویم که ۶۸.۴ درصد فروش The Witcher 3 مربوط به نسخه فیزیکی آن بوده و مابقی در بازار دیجیتالی به دست آمده اند. اما با این وجود، درآمد حاصل از فروش دیجیتالی، با در اختیار داشتن ۵۰.۲ درصد از درآمد کل، اندکی بهتر از فروش فیزیکی بازی بوده است.

digitaldiscwitcher3-1152x545

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato