درخواست جدید FBI از اپل: در صورت عدم ایجاد رخنه امنیتی باید کد منبع iOS را تحویل دهید

درخواست جدید FBI از اپل: در صورت عدم ایجاد رخنه امنیتی باید کد منبع iOS را تحویل دهید

مناظره میان اپل و FBI، فُرم تازه ای از لحن بیان به خود گرفته و کم کم باید منتظر درگیری های لفظی بسیاری بود. اکنون FBI ذکر نموده که اگر اپل رخنه امنیتی مورد نظر را برایش فراهم نیاورد، شرکت ساکن کوپرتینو را موظف خواهد کرد تا کد منبع (Source Code) کل پلتفرم iOS را در اختیارش قرار دهد تا خودش اقدام به ایجاد یک درب پشتی در این پلتفرم نرم افزاری نماید.

با در اختیار داشتن کد منبع iOS، اف بی آی می تواند امضای الکترونیکی و خصوصی مورد نیاز برای ایجاد تغییرات را نیز در اختیار بگیرد و در نهایت به خواسته خود مبنی بر توسعه پلتفرم «Govt.OS» برسد و آیفون ۵c مورد استفاده در پرونده سان برناردینو را رمزگشایی کند، هرچند که با در اختیار داشتن این حجم از کدها، مشخصا استفاده به رمزگشایی از همین یک عدد آیفون باقی نخواهد ماند.

دولت آمریکا ادعا می کند که در آیفون تروریست پرونده سان برناردینو ، اطلاعات مفیدی وجود دارد، از جمله نام شخص سومی که در این حمله تروریستی دست داشته است.

اپل باور دارد که توسعه یک نسخه اختصاصی برای دولت ایالات متحده، همچون بازی با آتش است و اگر کدها به دست افراد دیگر افتند، امنیت همه کاربران این تلفن هوشمند در سراسر جهان زیر سوال خواهد رفت.

مقامات دولتی در دادخواست اخیر و ۳۵ صفحه ای خود می نویسند: «دولت از همان ابتدا درخواست ارائه کد منبع iOS را ارائه نداده بود چرا که به نظر می رسید این پیشنهاد، برای اپل جذابیت کمتری داشته باشد. از طرفی اپل می تواند به خواسته اولیه توجه نماید و زحمت کمتری به برنامه نویسان خود بدهد.»

این دادگاه در روز ۲۲ مارس - سوم فروردین و یک روز پس از معرفی آیفون SE ادامه پیدا خواهد کرد.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato