ال جی قرار است تلویزیون های گران قیمت Bang & Olufsen را بسازد

ال جی قرار است تلویزیون های گران قیمت Bang & Olufsen را بسازد

حتی اگر عاشق طراحی های شرکت دانمارکی Bang & Olufsen هم باشیم، قیمت ۸ هزار دلاری برای تلویزیون ۵۵ اینچ ۴K این شرکت اندکی غیر عقلانی به نظر می رسد. یک تلویزیون قدرتمند OLED از کمپانی ال جی با همین ابعاد در حدود ۳ هزار دلار ارزش دارد و پرداخت ۵ هزار دلار بیشتر واقعا به دور از منطق است.

شاید Bang & Olufsen هم سر عقل آمده باشد و متوجه این تفاوت قیمت فاحش شده که می خواهد با همکاری LG Electronics یک جدید بسازد. با توجه به پیشتازی ال جی در زمینه تولید تلویزیون، این همکاری می تواند به نفع هر دو کمپانی باشد.

از این طریق، Bang & Olufsen می تواند زبان طراحی و آکوستیک خود را حفظ کند اما پروسه تولید را به دوش ال جی بگذارد و ۱۵۰ میلیون کرون معادل ۲۳ میلیون دلار طی سه سال ذخیره کند.

مدیرعامل این شرکت در گفتگو با بلومبرگ می گوید: «ما طی پروسه تولید و ساخت تلویزیون ها مبالغ هنگفتی را از دست می دادیم چون خرده ساز بودیم. ما سالانه ۳۰ هزار تلویزیون می سازیم در حالی که ال جی ۴۰ میلیون واحد تولید دارد.»

کمپانی ۹۰ ساله Bang & Olufsen طی سه سال اخیر در کسب سود بسیار ضعیف عمل کرده و در ماه نوامبر بود که خبر از خریداری شدن شان توسط کمپانی دیگری شنیده می شد. گویا هنوز صحبت ها ادامه دارد اما قراردادی منعقد نشده.

با این حال، طی سال گذشته، این شرکت دانمارکی محصولات متنوعی از جمله اسپیکر وای فای و اسپیکر بلوتوث جدید خود را معرفی کرد. هنوز در مورد تلویزیونی که قرار است ال جی برای Bang & Olufsen بسازد اطلاعاتی در دسترس نیست.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato