باگ امنیتی آیفون اطلاعات کاربر را در معرض خطر قرار می دهد [تماشا کنید]

باگ امنیتی آیفون اطلاعات کاربر را در معرض خطر قرار می دهد [تماشا کنید]

اپل از همکاری با FBI برای رمزگشایی آیفون سن برناردینو امتناع کرد و این مسئله سبب درگیری لفظی شدیدی مابین این کمپانی و مقامات دولتی در ایالات متحده شد. شاید اگر FBI می دانست که از راهی بسیار ساده تر می شود به اطلاعات آیفون ها دسترسی یافت، هیچ گاه به خود زحمت درخواست از اپل را نمی داد.

همه چیز به دستیار صوتی اپل، یعنی سیری باز می گردد. این ابزار بسیار مفید و هوشمند گرچه از سال ۲۰۱۱ تا به امروز در گجت های اپل حضور دارد، اما هنوز هم حاوی برخی باگ های خطرناک است. این اولین بار نیست که نقصی امنیتی در سیری کشف می شود. در گذشته هم آشکار گشته بود که امکان دارد از طریق این دستیار صوتی و بدون وارد کردن رمز عبور به عکس ها و اطلاعات تماس آیفون ها دسترسی یافت. گرچه اپل رسماً چنین مواردی را تایید نکرده، اما به سرعت آنها را اصلاح کرد.

حالا باز هم حفره امنیتی جدیدی در سیری پیدا شده که اپل احتمالاً دوباره از پذیرش آن طفره خواهد رفت. این باگ برای اولین بار توسط وبلاگ اسپانیایی Seguridad Apple کشف شده. آنها پیش از این نیز سابقه کشف نقص های امنیتی دیگری از محصولات اپل را داشته اند.

به دلیل وجود این باگ افرادی که به صورت فیزیکی به آیفون یا آیپد دسترسی داشته باشند می توانند از طریق سیری و بدون داشتن رمز عبور رویدادهای ثبت شده در تقویم و یادآورها را پاک کنند. به طور معمول اپلیکیشن های تقویم و یادآور حاوی اطلاعاتی هستند که برای افراد محرمانه و شخصی تلقی می شوند، بنابراین در خطر قرار گرفتن آنها برای خیلی ها بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

مشکل امنیتی فوق در تمام نسخه های iOS وجود دارد. در ویدیو زیر که توسط Seguridad Apple آماده شده نحوه کار را خواهید دید.


>

خبر خوب اما این است که لازم نیست برای در امان نگه داشتن اطلاعات خود منتظر ارائه آپدیت جدید از طرف اپل باشید. فقط کافیست که سیری را در صفحه قفل غیر فعال کنید. گرچه این راهکار شما را از برخی امکانات آن محروم می سازد، اما تا زمان رفع مشکل می تواند خیالتان را آسوده نماید.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato