مرورگر اج به یک مسدودکننده تبلیغات بومی مجهز می شود [بروزرسانی: مایکروسافت تکذیب کرد]

[بروزرسانی]: جیکوب روسی از مایکروسافت در یک پست توئیتری اعلام کرده که "ما قصد توسعه یک مسدودکننده تبلیغات بومی برای مرورگر اج را نداریم، اما از مسدودکننده های شخص ثالثی همچون AdBlock و AdBlock Plus پشتیبانی خواهیم کرد."

مایکروسافت دیشب و طی کنفرانس بیلد 2016 از نقشه های بزرگ خود برای مرورگر اج ویندوز 10 پرده برداشت. تصویر بالا نمایان گر برنامه های آینده مایکروسافت برای ارتقا و بروزرسانی قابلیت های مرورگر اج می شود که اگر با دقت آن را بخوانید، در ستون چهارم به عرضه یک مسدود کننده تبلیغات درون برنامه ای برای نسخه بعدی مرورگر اشاره شده.

طبیعتا اضافه شدن این قابلیت نیاز به استفاده از افزونه های شخص ثالث همچون AdBlock Plus را کاهش خواهد داد. با این وجود، به نظر می رسد که مایکروسافت در کنار به کارگیری مسدود کننده تبلیغات در ساختار اج، پشتیبانی از افزونه های شخص ثالث را هم در برنامه هایش گنجانده است. این بدان معناست که در آینده ای نزدیک هر دو قابلیت را در مرورگر مورد بحث مشاهده خواهیم کرد.

با نگاهی دقیق تر به همین تصویر، برنامه های دیگر مایکروسافت برای مرورگر اج را مشاهده می کنید که تعامل با مترجم بینگ و امکان سوایپ برای جلو و عقب رفتن در صفحات وب جز شاخص ترین آنها محسوب می شوند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟