جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

فقرای ساکن در ایالات متحده برای استفاده از اینترنت یارانه دریافت می کنند

گرچه فقرای کشور آمریکا که تعدادشان هم کم نیست، دغدغه های بزرگتری از آنلاین بودن دارند، اما باز هم در هر شرایطی بهره مندی از اینترنت بهتر از نداشتن آن است. برای اولین بار رگولاتوری فدرال در ایالات متحده طرحی را به تایید رسانده که طی آن به فقرا برای استفاده از اینترنت یارانه پرداخت می شود.

بر اساس این طرح حدود ۴۰ میلیون آمریکایی که به نحوی از کمک های غذایی، دارویی یا سایر خدمات حمایتی دولتی استفاده می کنند، می توانند برای دریافت ماهانه 9.25 دلار یارانه اینترنت پهن باند ثبت نام کنند. افراد ثبت نام کننده این امکان را دارند که از این بسته به اختیار خود برای برقراری تماس با موبایل و یا وبگردی بهره بگیرند.

دسترسی به اینترنت برای بسیاری از این افراد مفید خواهد بود، چرا که درصد بالایی از آنها بیکار بوده و برای جستجوی آنلاین مشاغل نیاز به ارتباط با این شبکه جهانی دارند. این افراد همچنین می توانند از آموزش های آنلاین و برنامه های بازپروری برای بهبود شرایط زندگی خود بهره ببرند.

خرید بلیط هواپیما

علاوه بر همه اینها، در اختیار داشتن چنین امکانی (که در شرایط عادی از عهده آنها خارج است) سبب کاهش فاصله طبقاتی میان قشرهای ضعیف و متوسط جامعه می شود. یکی از مدیران رگولاتوری فدرال در این باره می گوید:

«ایده ساده ای پشت این طرح است؛ این که افراد کم درآمد و ضعیف بتوانند به طور روزانه و بدون مشکل به شبکه جهانی از وب و دانش موجود روی آن استفاده نمایند.»

منبع:
ubergizmo
برچسب ها

مطالب مرتبط

جهرمی: پیامک قطع شدن یارانه جعلی بود

وزیر ارتباطات و فناروری اطلاعات خبر از ارسال پیامک های جعلی برای 78 هزار نفر داد. به گفته جهرمی هدف سرقت اطلاعات کاربران با ترفند خبر قطع شدن یارانه بوده است. بر اساس گفته های محمدجواد آذری جهرمی در توییتر پیام هایی به کاربران ارسال شده بود که خبر از قطع شدن یارانه می داد اما هدف،... ادامه مطلب

ایلان ماسک: با گسترش ربات ها مردم به یارانه نیاز خواهند داشت

ایلان ماسک، مدیرعامل خلاق و کارآفرین گروه خودروسازی تسلا معتقد است با گسترش روزافزون اتوماسیون، مردم به یارانه یا درآمدهای ثابت دولتی (مانند کشور سوئد) نیاز خواهند داشت. وی در گفت و گو با شبکه CNBC گفت: «به موجب گسترش ربات ها، جامعه می بایست از اوقات فراغت پیش آمده برای انجام کارهای متفاوت، مسائل پیچیده... ادامه مطلب

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x