یک آیفون و آیپاد دیگر به دست FBI رمزگشایی می شوند

در انتهای ماه مارس بود که FBI اعلام کرد بدون یاری اپل، موفق به رمزگشایی از آیفون 5c که در یک پرونده تروریستی مورد استفاده قرار گرفته بود، شده است.

حال این اداره دولتی اعلام کرده که در رمزگشایی یک آیفون و آیپاد دیگر که مرتبط با پرونده قتل در ایالت آرکانزاس آمریکا بوده، به مقامات محلی کمک رسانی خواهد کرد.

«کودی هایلند» (Cody Hiland)، دادستان این ایالت به آسوشیتد پرس پرس گفته است که FBI درخواست مقامات محلی شهرسان کانوی (در ایالت آرکانزاس) را پذیرفته اما مشخص نیست که بازرسان اف بی آی باز هم می خواهند از روش مرموز خود که توسط آن آیفون پرونده سان برناردینو را گشودند استفاده کنند یا خیر.

FBI تاکنون بیان نکرده که نحوه رمزگشایی از آن iPhone 5c چگونه بوده و همین موضوع، باعث پریشانی اپل شده است. شرکت ساکن کوپرتینو به شکل عمومی بیان کرده که نگران است روش مورد استفاده از سوی این سازمان به دست هکرها نیز برسد و امنیت کاربران به خطر افتد، به همین دلیل درخواست بیان راهکار بکار رفته در رمزگشایی از آیفون را داشته است.

صرفا یک روز پس از اینکه FBI اعلام کرد موفق به رمزگشایی از آیفون شده، قاضی پرونده قتل در ایالت آرکانزاس، توافق کرد تا فرایند دادرسی را به تعویق اندازد تا مقامات محلی با کمک FBI موفق به رمزگشایی از یک آیفون و آیپاد دیگر شوند که به قاتل این پرونده تعلق دارد. محکوم، یک نوجوان ۱۵ ساله به نام Justin Staton است که گفته می شود دو شخص را به قتل رسانده است.

مقامات دولتی ایالات متحده اکنون با تعداد زیادی از پرونده های اینچنینی و آیفون هایی که در صف رمزگشایی مانده اند، رو به رو هستند و باید دید FBI به کدام یک کمک رسانی خواهد کرد.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟