اپل مشکل باگ لاک اسکرین سیری را بدون ارائه آپدیت نرم افزاری رفع کرد

روز گذشته در خبرها خواندید که باگ تازه کشف شده در سرچ سیری به افراد امکان می دهد بدون در اختیار داشتن پسورد، وارد اپلیکیشن های کانتکتس و فوتوز در آیفون های ۶ اس و مدل پلاس آن شوند و برای این کار نیز تنها کافیست که از سیری خواسته شود سرچی را در توئیتر انجام دهد.

به این ترتیب در صورتی که سیری با توئیتر یکپارچه سازی شده باشد و از ۳D Touch استفاده کنید می توانید صرفا با زدن دکمه Add to existing contacts یا «افزودن به تماس های موجود» وارد اپلیکیشن کانتکتس شوید.

از این نقطه به بعد، ظرف چند ثانیه می توانید به اپ عکس ها دسترسی پیدا کنید. در نظر داشته باشید که چنانچه هکرها این فرایند را طبق مراحل یاد شده انجام دهند دیگر نیازی به وارد کردن پسورد ندارند.

اما اپل به جای آنکه با ارائه یک آپدیت نرم افزاری این باگ را رفع نماید، تغییرات لازم را در بخش سروری خود اعمال نموده تا راه را بر هرگونه سوء استفاده هکرها ببندد. به این ترتیب چنانچه بخواهید با استفاده از فرایند یاد شده به بخش فوتوز یا کانتکت های آیفون مد نظرتان دسترسی پیدا کنید از شما خواسته می شود تا با ارائه اطلاعاتی مالکیت خود را ثابت نمایید یا در غیر اینصورت جلوی پیشرفت تان گرفته می شود.

روشن است که اپل تصمیم گرفته پس از ارائه  iOS 9.3 و بعد از آن، آپدیت ۹.۳.۱ برای جلوگیری از مخدوش شدن وجهه خود دیگر یک آپدیت نرم افزاری ارائه ندهد. گفتنی است که آپدیت ۹.۳.۱ تنها یک هفته بعد از  iOS 9.3 ارائه گردید تا مشکل فریز شدن، هنگ کردن و کرش لینک اپلیکیشن ها را برطرف نماید و حالا اگر قرار بود که مشکل باگ سیری هم با ارائه آپدیت دیگری رفع گردد آنگاه تنها هفت روز از آن زمان گذشته بود.

از همین رو اپل تصمیم گرفت که باگ به وجود آمده را در سرورهای خود رفع نماید و مساله مهم اینکه با همین راهکار مشکل به کلی رفع شده است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟