ارتباطات کاربران واتس اپ از این پس به صورت دوسویه رمزگذاری می شوند

ارتباطات کاربران واتس اپ از این پس به صورت دوسویه رمزگذاری می شوند

با دیجیتالی شدن دنیا مباحثی نظیر حفظ امنیت و حریم خصوصی نیز اهمیتی دوچندان پیدا می کنند و در صدر داغ ترین موضوعات دنیا قرار می گیرند. فیسبوک هم که عنوان بزرگ ترین شبکه اجتماعی دنیا را یدک می کشد به خوبی از این حقیقت آگاه است.

در واقع زاکربرگ و تیم تحت سرپرستی اش می دانند که پرداختن به این دو مقوله نتنها به نفع کاربران خواهد بود بلکه وجهه عمومی این شرکت را نیز بهبود می دهد. در همین راستا، سرویس واتس اپ که متعلق به آن است از این پس از امکان رمزگذاری دوسویه بهره می برد و این یعنی تمامی پیام ها، عکس ها، ویدئوها و فایل های صوتی رد و بدل شده با آن توسط هیچکسی غیر از فرستنده و گیرنده قابل دسترس نخواهد بود.

آپدیت جدید ارائه شده برای این اپلیکیشن بدان معناست که حتی خود واتس اپ و مهندسانش هم امکان مشاهده داده های یاد شده را نخواهند داشت و نکته دیگر اینکه قابلیت جدید برای تمامی کاربران این اپ فعال گردیده است.

در هر حال چنانچه از کاربران واتس اپ روی سیستم عامل بلک بری باشید یا اینکه اپ ذکر شده را روی آیفون تان استفاده کنید لازم است بدانید که محتوای رد و بدل شده شما در این سرویس قابلیت رهگیری و شنود شدن توسط اشخاص ثالث را نخواهد داشت.

حتما در جریان مناقشات و اختلافات میان اپل و اف بی آی که بر سر قفل گشایی آیفون یک تروریست به وجود آمده، هستید. به نظر می آید که اقدام اخیر فیسبوک در ارائه ارتباط رمزگذاری شده دو سویه برای سرویس پیام رسانش در بهترین زمان ممکن رخ داده باشد و نشان می دهد که این شبکه اجتماعی در حفاظت از داده های شخصی کاربرانش قصد دارد دنباله رو اپل باشد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato