۹ تاکتیک رهبران بزرگ برای تسلط بر فضای جلسات کاری

حتماً شما هم در زندگی حرفه ای خود با مدیرانی مواجه شده اید که وقتی در جلسه ای حاضر می شوند، کنترل خاص و مثبتشان بر فضا را به راحتی می توان احساس کرد. این را هم حتماً می دانید که برخورداری از توانایی هدایت اثربخش یک جلسه، تقویت کننده ی قدرت و نفوذ رهبری است.

اما چه چیزی باعث می شود تسلط بر این مهارت تا این حد دشوار باشد؟ چرا برخی ها به شکلی مداوم در معطوف داشتن توجه دیگران به خود، تعامل شفاف، و پیش راندن گروهی از افراد به سمت جلو موفق می شوند، در حالی که برخی دیگر برای به زبان آوردن نظرات خود و یا حتی یک کلمه با دشواری مواجه اند و یا به کلی از جلب توجه دیگران باز می مانند؟ تاکتیک های مورد نیاز برای افزایش جذبه و کنترل مدیریتی در یک فضای کاری کدام اند؟

رهبران بزرگ دنیای کسب و کار برای این کار از ۹ شیوه ی زیر بهره می گیرند:

۱- حضور زودهنگام و یا دقیقاً به هنگام، و اجتناب از تأخیر

دیر حاضر شدن در یک جلسه به این معناست که پیش از هر چیز دیگر، در کنار داشتن عذری موجه، باید بابت دیرکرد خود معذرت خواهی کنید. این موضع خوبی برای شروع نیست و غلبه بر آن فارغ از دلایل مستدل و محکمی که ممکن است داشته باشید می تواند دشوار باشد.

۲- ورود مصمم به محل جلسه

به هنگام رسیدن به محل مورد نظر لحظه ای در آستانه ی در درنگ کنید و سر خود را بالا نگه دارید تا به صحنه ی داخل اشراف داشته باشید. سپس حساب شده به سمت محل استقرار خود حرکت کنید؛ محلی که بر حسب هدف جلسه و چیدمان اتاق می تواند متقاوت باشد.

۳- اسقرار صحیح روی صندلی با قرار دادن هر دو پا روی زمین و صاف نشستن

از قوز کردن یا پایین انداختن شانه ها اجتناب کنید.

۴- استفاده از معرفی و مقدمه ای حساب شده

بهتر است همیشه برای معرفی و آغاز جلسات، عباراتی حساب شده و از پیش تعیین شده در ذهن داشته باشید. در غیر این صورت مجبور خواهید بود هر بار به صورت بداهه صحبت های خود را شروع کنید که این می تواند برای برخی دشوار باشد.

۵- استفاده از صدایی رسا و لحنی استوار

هر بار که صحبت می کنید، سعی کنید صدایتان به اندازه ای رسا باشد که حتی دورترین فرد حاضر در اتاق نیز به راحتی آن را بشنود. لازم نیست داد بزنید؛ تنها کافی است تن پر انرژی صدای خود را پیدا کنید.

۶- حضور در جلسه با آمادگی کامل قبلی

پیش از جلسه تمام مواردی که باید رویشان اشراف داشته باشید را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. با این کار، وقتی موارد لازم از شما خواسته می شود با آمادگی کامل پاسخگو خواهید بود. انجام کامل این تکالیف از پیش، باعث می شود از بین اغلب افرادی که در جلسه حضور دارند متمایز شوید و انتظارات برای جلسه ی بعدی از کل گروه بالاتر برود.

۷- به کارگیری دانش و کنجکاوی در کنار یکدیگر

در صحبت هایتان، هم از دانش قبلی خود بهره بگیرید و هم سؤالاتی بپرسید که پاسخشان از سوی دیگران آنها را به ادامه و مشارکت در گفتگو تشویق کند.

۸- ابراز نظر

نظر دادن در مورد مسائل مورد بحث نشان می دهد به موضوعات توجه کرده اید و برای آنها اهمیت قائل می شوید.

۹- به زبان آوردن دقیق دیدگاه های شخصی

اگر همانطور که در مورد قبلی گفته شد، معمولاً در مورد مسائل مختلف مورد بحث نظری دارید، اما برای بیان آن به شکلی متقاعد کننده با دشواری روبرو می شوید، پیش از به زبان آوردن آنها را بنویسید. هر نظری که می دهید، آمادگی آن را داشته باشید در مورد اینکه چرا چنین نظری دارید هم توضیحات کافی و شفافی ارائه کنید. بهتر است نسبت به خواسته های خود و آنچه ممکن است در صورت مقبول واقع نشدن آنها پیش بیاید آگاه باشید.

با به کار گیری این روش ها می توانید جلسات کاری را بهتر هدایت کنید و به خواسته های خود برسید. توانایی تأثیرگذاری در جلسات، به ویژه وقتی تعداد یا مرتبه ی شرکت کنندگان بالا باشد، در زندگی حرفه ای شما مهارتی حیاتی محسوب می شود. با وجود این مهارت و توانایی ها، دستیابی به نتایج مطلوب برای سازمان چندان دشوار نخواهد بود.

مطالب مرتبط

۵ درس کارآفرینانه از نقش زاکربرگ در رشد فیسبوک

همین چند سال پیش اوضاع فیسبوک چندان خوب نبود. عرضه ی اولیه ی سهام این شرکت فاجعه بار بود و مشخص شد استراتژی آن در قبال موبایل نیز نابسامان است. جالب اینجاست که در آن دوران حرف و حدیث ها حاکی از مناسب نبودن زاکربرگ برای تصدی سمت مدیرعاملی این شرکت بود. البته بعدها مشخص شد... ادامه مطلب

مدیر عاملی در بیراهه؛ تیم کوک به سندرم بالمر دچار شده است

چه می شود وقتی یک مدیر عامل آینده نگر به هر دلیلی شرکتی را ترک می کند؟ بیشتر اوقات، ریشه خلاقیت و نوآوری خشک می شود و کم پیش می آید شخصی پیدا شود که بتواند آن را دوباره به شکوه سابقش برگرداند. نمونه ها بسیارند. اما بیاید مایکروسافت را در نظر بگیریم. این کمپانی به عنوان... ادامه مطلب

۵ قدم مفید برای غلبه بر افکار بازدارنده

گاهی اوقات بزرگ ترین چیزی که شما را از رسیدن به موفقیت های بیشتر و بزرگ تر باز می دارد چیزی است که ممکن است حتی فکرش را هم نکنید. این موانع، باورهای بازدارنده و محدودیت سازی هستند که می توانند بی آنکه بدانید، سد راه موفقیت شما باشند. دکتر اندرو شاته می گوید باورهای بازدارنده... ادامه مطلب

ایلان ماسک جلسات کاری ایده‌آل را چگونه توصیف می‌کند

دیگر کمتری کاربری است که ایلان ماسک و امپراتوری عظیمش را نشناسد. او تا به حال آنقدر شرکت‌ها مختلفی راه اندازی کرده و فعالیت‌هایی زیادی را رهبری نموده که ذکر کردن آنها مطالب جداگانه و متعددی می طلبد. مدیر عامل تسلا، هایپرلوپ، اسپیس اکس و بورینگ کمپانی مسلماً روزهای شلوغ و پر مشغله‌ای دارد. بنابراین... ادامه مطلب

به این ۴ شیوه می توانید آزادی عمل و در نتیجه رضایت بیشتری برای کارکنان خود فراهم کنید

رهبران به خوبی از خطرات مدیریت ذره بینی آگاهی دارند و اغلب اوقات تمام سعی خود را برای اجتناب از آن به کار می گیرند. اما نتایج یک نظرسنجی از ۹۰۰۰ کارمند بریتانیایی و آلمانی نشان می دهد حتی اگر کارکنان خود را تحت مدیریت ذره بینی هم اداره نکنید، باز ممکن است احساس کنند... ادامه مطلب

پژوهش ها نشان می دهند تصور ما نسبت به رهبری زنان در حال تغییر است

علیرغم عدم توازن واضحی که در دنیای واقعی میان تعداد رهبران زن و مرد دنیای کسب و کار دیده می شود، یافته های تازه ی دانشکده ی مدیریت دانشگاه بوفالو نشان می دهند در محیط های کاری جمعی، از جمله محیط هایی که تعداد زنان در آنها از مردان کمتر است، زنان به صورت طبیعی با... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x