معرفی بازی لوتی وار؛ ادای دینی به سینمای قدیم ایران

شاید فکر کنید بحث های سیاسی و تلفن های همراه اصلی ترین نامزدها برای گذران وقت در دورهمی ها باشند. اما اگر دقیق تر به این قضیه نگاه کنیم، متوجه می شویم که یادآوری خاطرات گذشته نیز از شانس بالایی در فصل جوایز برخوردار است.

چون عموما ما ایرانی ها انسان های نوستالژی گرایی هستیم و از ورق زدن دفتر خاطراتی که حتی اگر در نوشته شدن آن نقشی نداشته باشیم هم لذت کافی می بریم.

اشتباه برداشت نکنید، قصد نقد این رفتار را نداریم و تمام حرف های بالا را زدیم تا بگوییم ویژگی مورد بحث، با وجود ارزش بالای خود میان جامعه داخلی، می تواند به یک نیرو بسیار قوی در جذب مخاطب بدل گردد.

خوشبختانه تولیدکنندگان داخلی نیز خود به این موضوع واقف بوده و سالیانه آثاری را در بازار داخلی مشاهده می کنیم که گذری بر آن دوران دارند. امروز می خواهیم به معرفی یکی از خوب های این سبک با نام لوتی وار بپردازیم. پس تا پایان همراه ما باشید.

لوتی-وار-بازی-ایرانی

طبیعتا با شنیدن واژه لوتی فکرها به سمت انسان های با مرامی می رود که تیپ شان قبل از انقلاب جذابیت خاصی میان مردم داشت. شخصیت اصلی بازی لوتی وار نیز از همین جنس آدم هاست.

داستان از این قرار است که کارگردانی جوان تصمیم می گیرد برای فیلم های خود یک بازیگر انتخاب کند؛ آثاری که همگی همانند برخی ساخته های دهه 40 و 50 شمسی بوده و در آنان یک انسان با مرام باید گرد و خاک کند. بنابراین او از شما می خواهد تا ستاره فیلم هایش باشید.

این از خلاصه، شاید هم کلیت داستان بازی که جذابیت اصلی آن بر دوش دیالوگ های انتخابی بسیار عالیش است. به عبارت دیگر قبل از شروع فیلمبرداری، توضیحاتی از سوی کارگردان داده می شود که بازیکن می تواند بنا بر علاقه خود با چهار گزینه متفاوت پاسخ وی را بدهد.

نکته جالب اینجاست هر پاسخ نیز خود عکس العمل متفاوتی از سوی کارگردان در بردارد. البته قابلیت انتخاب دیالوگ تنها تا مرحله 12 وجود داشته و از آن مرحله به بعد بر اساس نحوه انتخاب دیالوگ هایتان، شخصیت اصلی پاسخ خواهد داد.

لوتی-وار-گیم پلی

اینجای بازی فقط یک دیالوگ «والا با این نوناشون» کم داشت!

به نظر می رسد در مدهای دیگر دوباره شاهد بازگشت این ویژگی باشیم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. از داستان به گیم پلی می رویم. لوتی وار در زیر مجموعه سبک فایتینگ یا مبارزه ای قرار گرفته و در هر مرحله کارگردان به شما وظیفه ای می دهد تا آن را به بهترین نحو انجام دهید.

از دید مکانیک های گیم پلی با عنوان ساده ای طرف هستیم و پیچیدگی های برخی عناوین فایتینگ در انتظارتان نخواهد بود. برای مبارزه چهار حرکت اصلی وجود دارد که عبارت اند از: ضربه به سر، ضربه به شکم، دفاع بالا و دفاع پایین. البته می توانید برای جا خالی دادن انگشتتان را نیز به سمت چپ صفحه لمسی بکشید.

اما صبر کنید ببینیم، این سادگی گیم پلی را یکنواخت نمی کند؟ طبیعتا پاسخ مثبت است. به همین منظور استودیو سازنده چهار حرکت ویژه با نام های چَک، پخ، ضایع کردن و عربرده کشیدن را به بازی اضافه نموده تا شاهد تنوع در مبارزات باشیم.

بالاتر قول دادیم تا پیرامون مدهای دیگر بازی نیز صحبت کنیم. به صورت کلی در منوی اصلی شش بخش وجود دارد که تاکنون فقط لوتی وار [مراحلی که ابتدای متن اشاره کردیم] و بی پایان در دسترس اند. در مد بی پایان، همان طور که از اسم آن بر می آید، بازیکن می تواند بدون محدودیت با انسان های بیشتری مبارزه کرده و رکورد بزند.

لوتی-وار-بازی

پس از پیروزی بر حریفان، سکه هایی را دریافت می کنید. تنها استفاده از واحد پول بازی زنده کردن خود پس از اتمام جانتان است که بیشتر در بخش بی پایان مورد استفاده قرار می گیرد. البته سازنده قول داده به زودی قابلیت خرید ابزار و لباس را نیز فراهم نماید.

چهار بخش دیگر نیز پلیس جنایی، عملی تخیلی، اساطیری و پیشنهاد شما هستند. کامنت های صفحه اینستاگرام بازی را که مشاهده می کردیم، متوجه شدیم مرحله پلیسی جنایی به زودی با آپدیتی در دسترس قرار گرفته و سبک بازی نیز تغییراتی به خود دیده. به گونه ای که می توانید کاراکتر را حرکت داده و تیر اندازی کنید.

اگر بخواهیم نگاهی گذرا به گرافیک داشته باشیم باید بگوییم رنگ بندی لوتی وار همانند شخصیت اصلی و فیلم هایی که بازی می کند وفادار به آثار قدیمی بوده و سیاه و سفید است. برای پس زمینه نیز شاهد دو بک گراند گوناگون هستیم که الهام گرفته از تهران قدیم هستند.

فکر نمی کنیم برای سخن پایانی نیازی به پیشنهاد تجربه بازی باشد. چون صحبت های مقدمه و المان های مثبت خود دلیلی برای انجام بازی لوتی وار هستند. البته با تمام این حرف ها نباید از پشتیبانی بسیار خوبی که مدین گیم نسبت به عنوان خود دارد، بگذریم.

لوتی وار
  • لوتی وار
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: مدین گیم
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 16.9 مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

بوی تند آسفالت؛ معرفی بهترین بازی های رانندگی موبایل

[مقاله در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ بروزرسانی شده است]ماشین سواری یکی از اولین سبک‌هایی بود که به‌خاطر استفاده درست از قدرت گوشی‌های هوشمند و البته ترکیب خوب کنترل ماشین‌ها و صفحه لمسی توانست به محبوبیت برسد و این محبوبیت هنوز هم ادامه دارد.در این چند ساله بازی‌ های رانندگی زیادی برای اندروید و iOS منتشر... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ و باز هم هری پاتر

هفت سنگ این هفته را با هری پاتر شروع می‌کنم که دارد شلوغ‌ترین دورانش را در صنعتِ بازی‌های موبایل سپری می‌کند. پارسال دو بازی Wizards Unite و Hogwarts Mystery را داشتیم، چند ماه پیش Magic Awakened منتشر شد و حالا هم نوبت به Puzzles & Spells رسیده است.Harry Potter: Puzzles & Spells همانطور که اسمش نشان می‌دهد، یک... ادامه مطلب

وقتی کمان حرف اول را می‌زند؛ معرفی بهترین بازی‌های کمانداری موبایل

با وجود این همه اسلحه رنگارنگ و متنوعی که در بازی‌ها دیده‌ایم همچنان تیراندازی با کمان لذت خاص خودش را دارد، از آن چیزهایی که انگار قرار نیست در بازی‌های ویدیویی تکراری شوند. معرفی بازی Marshmello Music Dance؛ مارشملو حالا روی موبایل شبیه‌سازهای رضایت بخش، معرفی یکی از عجیب‌ترین سبک‌های موبایل معرفی بازی The Lord... ادامه مطلب

معرفی بازی Marshmello Music Dance؛ مارشملو حالا روی موبایل

با آن ده میلیون کاربرِ فورتنایتی که به تماشای کنسرت مجازی مارشملو نشستند، منطقی بود یک روزی Marshmello Music Dance را ببینیم. نه اینکه مارشملو با این کنسرت مجازی به محبوبیت رسید.تا قبل از این ایونت هم او یکی از معروف‌ترین دی جی‌های دنیا بود اما این کنسرت مجازی روی دیگری از محبوبیت مارشملو را نشان... ادامه مطلب

معرفی بازی Ninja's Creed؛ هدشات با تیرکمان

در هفت سنگ دیروز و برای معرفی Dead Zone، نوشتم که بازی در حالت کلی اثری متوسط است اما از آنجا که این روزها خیلی از اکشن‌های سوم شخص آفلاین شده‌اند و Dead Zone نیازی به اینترنت ندارد بنابراین تجربه‌اش پیشنهاد می‌شود.Ninja's Creed هم وضعیتی مشابه با Dead Zone دارد. بازی نه چیز جدیدی ارائه می‌دهد و... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ شیطان هم گریه می‌کند

در یک هفته بی‌رمق دیگر، صنعت بازی‌های موبایل میزبان دو اتفاق مهم بود. یکی اینکه بالاخره بتای دویل می کرای موبایل ( منتشر شد و دوم هم اینکه شبکه Adult Swim قسمت جدیدی از ریک و مورتی را در فروشگاه‌های اپلیکیشن قرار داد.اول با دویل می کرای شروع می‌کنم که سال‌ها از معرفی‌اش می‌گذرد و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟