نسخه پی سی Quantum Break عملکردی بسیار ضعیف در قیاس با اکس باکس وان دارد

بنابر گزارش بخش دیجیتال فاندری وب سایت یوروگیمر، ورژن ویندوز 10 بازی انحصاری کوانتوم بریک، از مشکلاتی در فریم ریت، عدم وجود دکمه «خروج از بازی»، کیفیت پایین تصویر و عدم سازگاری با سخت افزارهای انویدیا رنج می برد.

یکی از بزرگ ترین مسائلی که بارها از سوی دیجیتال فاندری مورد نقد قرار گرفته، عدم امکان اجرای بازی با 60 فریم روی مانیتورهای 60 هرتزی است. حتی با استفاده از یک کارت گرافیک قدرتمند Nvidia Titan X، هماهنگ سازی فریم ریت با نرخ رفرش مانیتور کاربر غیرممکن به نظر می رسد. و حتی مانیتوری با نرخ رفرش بالاتر هم قادر تولید فریم ریتی یکسان با نسخه اکس باکس وان بازی نیست. علاوه بر این، دسترسی به نرخ فریمی بالاتر از 50 فریم بر ثانیه میسر نیست.

همان طور که یوروگیمر نیز در گزارش خود اشاره کرده، استودیوی رمدی همواره شهرت زیادی در عرضه نسخه پی سی عناوین خود داشته و پیش از این، کار خود را به نحو احسن به انجام می رساند. با این حال شاید سازندگان باید وقت بیشتری به توسعه نسخه پی سی اختصاص می داده اند تا از وقوع چنین مسائلی جلوگیری شود. باید در نظر داشت که کوانتوم بریک از رابط کاربری دایرکت اکس 12 و پلتفرم فراگیر ویندوز مایکروسافت نیز بهره می برد و از لحاظ تئوری، نباید شاهد این دست از مشکلات باشیم.

کوانتوم بریک از اساس به گونه ای طراحی شده که به بیشترین و بهترین پرفورمنس در کنسول نسل هشتمی اکس باکس وان دست پیدا کند. در حالی که مایکروسافت، پلتفرم فراگیر خود را بدان جهت طراحی کرده که امر توسعه روی چند پلتفرم را سرعت و بهبود بخشد، اما به نظر می رسد بازی های کلان بودجه مثل کوانتوم بریک، نیازمند توجه بسیار ویژه ای از سوی سازندگان هستند. فراموش نکنیم که چندی پیش Gears of War Ultimate Edition برای ویندوز 10 عرضه شد و آن نیز با مشکلات فاجعه باری همراه بود.

حقیقت ماجرا اینست که مایکروسافت از زمانی که تصمیم به ادغام دو پلتفرم اکس باکس وان و ویندوز 10 خود گرفت، نه تنها بازی باکیفیتی برای ویندوز 10 عرضه نکرده بلکه طرفداران کنسول اکس باکس وان را هم از خود راند. اهالی ردموند انتظار دارند گیمرها بابت عنوانی که حتی با بهترین کارت های گرافیک موجود در بازار قادر به برابری با اکس باکس وان، کنسولی به مراتب ضعیف تر نیست، رقمی بالغ بر 60 دلار هزینه کنند که به هیچ وجه منطقی به نظر نمی رسد.

دیجیتال فاندری گفته که دارندگان کارت های گرافیک انویدیا با مشکل کرش کردن بازی نیز مواجه اند، با این حال استفاده از درایورهای جدیدتر و بهتر، باعث کاهش چشمگیر این مشکلات می شوند. اما در هر حال، بررسی های دیجیتال فاندری میان دو کارت گرافیک GTX 970 و AMD R9 390 نشان داده که کارت های AMD در مجموع عملکردی بهتر از خود به جای می گذارند. برای آگاهی بیشتر در این رابطه شما را به تماشای ویدیوی زیر دعوت می کنیم:

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟