معرفی بازی نبرد فرماندهان؛ استراتژی های جنگ

پس از محبوبیت روز افزون اسمارت فون ها و رشد دیوانه وار تکنولوژی، بازی های تحت وب کم کم جای خود را به عناوین آنلاین تلفن های همراه دادند. این گونه بود که تراوین ها سلاح های خود را زمین گذاشتند تا بربرها از میراث اجداد خود دفاع کنند.

با این وضعیت، بدیهی به نظر می رسید که بازیسازان زیادی با ورود این عرصه بخواهند در گنجینه عظیم آن سهیم گردند. وقتی لفظ «بازیساز» را به کار می بریم، سازندگان ایرانی هم شامل حرف هایمان می شوند. بنابراین از مقدمه سازی های همیشگی که پیرامون پیشرفت لاک پشت وار صنعت گیمینگ ایران است فاصله می گیریم و به اصل قضیه می پردازیم.

اما اصل قضیه چیست؟ اصل قضیه همان معرفی نبرد فرماندهان است؛ عنوانی در سبک استراتژیک که با وجود نقاط ضعف مشهود خود، توانسته ده ها هزار بازیکن ایرانی را گرد هم بیاورد تا به رقابتی آنلاین بپردازند. در این مطلب سعی داریم نگاهی گذرا به نکات مثبت و منفی بازی انداخته و بیشتر با این اثر آشنا شویم.

طبیعتا وقتی نام استراتژیک به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن می رسد تاسیس پایگاه و حمله به دشمنان است. نبرد فرماندهان هم از این قاعده مسثتنی نبوده و از المان های اصلی این سبک پیروی می کند. با این تفاوت که ساخت مقری در کار نیست و همه چیز از قبل فراهم شده. پس از شروع، بازی شما را با ساختمان های محدود خود آشنا می نماید.

شاید از کلمه «محدود» در جمله بالا کمی متعجب شده باشید. چون همان طور که در معرفی Restaurant Story: Hot Rod Cafe گفتیم، داشتن آزادی و انتخاب یکی از مهمترین شاخصه های زندگی انسان برای خوشبختی بوده و دلیل جذابیت برخی سبک های بازی های ویدیویی مانند استراتژیک هم همین است.

2

یکی از جذاب ترین بخش های بازی خرید نیروهای مختلف است.

متاسفانه نبرد فرماندهان به خوبی نتوانسته از این ویژگی استفاده نموده و تنها هفت ساختمان در بازی وجود دارد که دو تای آنان در دسترس نیستند، هر چند که سازنده قول داده با آپدیت های بعدی قابلیت بهره گیری از این بناها را نیز فراهم کند. در نگاه اول کمی ناامید کننده به نظر می رسد، نه؟

راستش خودمان هم با وجود این که چنین حسی پیدا نمودیم، بعدها فهمیدیم زود قضاوت کردیم. چون المان های مثبت بازی به اندازه ای هستند که زمین لخت آن را بپوشانند. اکنون که وارد توضیحات پیرامون گیم پلی می شویم، به این مورد هم می پردازیم.

در بخش مبارزات، نقش حمله کننده یا مدافع با یکدیگر متفاوت است. برای حمله به پایگاه های دیگر، باید روی ساختمان مورد نظر کلیک کنید تا مقر دشمنان نشان داده شود. سپس با پرداخت سکه، پول رایج درون بازی، می توانید به جنگ آنان بروید.

برای دفاع نیز با ورود به ساختمان تدافعی، وظیفه دارید نیرو یا وسایل نظامی را که برای محافظت از پایگاه خود می خواهید را مشخص کنید تا هنگام حمله، به دشمن یورش ببرند. نکته ای که به این دو ستون اصلی بازی قدرت می بخشد، قابلیت خرید تجهیزات نظامی گوناگون است که از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و گیمر را مدت ها مشغول خود می کند.

نبرد فرماندهان شاید در نگاه اول اثری کم محتوا به نظر برسد، اما گول ظاهر قضیه را نخورید. مبارزات جذاب و نیروهای بسیار بسیار متنوع بازی باعث خواهند شد تا برای چند بار هم که شده، لذت واقعی فرماندهی را بچشید. اگر هم نگران حجم اینترنت هستید یک خبر خوب برایتان داریم، نبرد فرماندهان حجم خور نیست.

3

نمایی از میدان مبارزه در بازی؛ برای پیروزی باید تانک هایی که در زیر تصویر مشخص هستند را بنا بر استراتژی خود انتخاب کرده و به نبرد بفرستید. البته سازنده برای چالش بیشتر اثر خود، به واسطه نوار زرد رنگ موجود در تصویر محدودیت هایی قرار داده. به عبارت دیگر با انتخاب هر نیرو، مقداری از این انرژی کاهش یافته و پس از مدتی دوباره پر می شود.

 

1

ساختمان دفاعی بازی؛ تفاوت ستون هایی که میبینید در سرعت اعزام نیروها است. هر چه انرژی سبز رنگ موجود در دایره ها بیشتر باشد، نیرها در دفاع زودتر اعزام می شوند. ستون سمت چپ پدافندها هستند.

 

7

برای بردن نبردها، باید ده عدد از نیروهایتان از خط مشخص شده عبور کنند. البته به یاد داشته باشید اگر تانک یا ماشین های دشمن بتوانند از مرز شما بگذرند، خواهید باخت. پس از هر پیروزی نیز مدال هایی به بازیکن تعلق می گیرد که تفاوت رتبه او با دیگر گیمرها را نشان خواهد داد.

 

نبرد فرماندهان
  • نبرد فرماندهان
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: مهدی حیدرزاده
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 19.7 مگابایت
دانلود

مطالب مرتبط

نگاهی به اپلیکیشن تاچستان؛ دنیای ترانه و داستان تعاملی برای کودکان

پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن استفاده از گوشی‌های هوشمند باعث شده تا کودکان از بدو تولد با وسایل الکترونیکی آشنا شوند و بخواهند در هر زمان از آن‌ها استفاده کنند. نمی‌توان منکر این شد که گوشی‌های هوشمند با توجه به استفاده از اینترنت می‌توانند حاوی مطالبی باشند که به هیچ عنوان برای کودکان مناسب... ادامه مطلب

معرفی اپلیکیشن تاندوری؛ دستور پخت غذاهای خانگی در گوشی شما

دسترسی به دستور پخت غذاهای خانگی همیشه می‌تواند مفید باشد. فرض کنید مهمان داشته باشید یا بخواهید غذایی خاص که تعریفش را زیاد شنیده‌اید را آماده کنید. برای پختن یک غذای خوب نیاز دارید تا یک دستور پخت خوب تهیه کنید و دقیقا مانند آن عمل کنید تا غذایی خوشمزه بپزید. اپلیکیشن آشپزی در فضای... ادامه مطلب

نگاهی به اپلیکیشن موبایل بانک «همراه بانک تجارت»

مطمئنا زمانی را به خاطر دارید که کار با اپلیکیشن‌های همراه بانک مترادف بود با تحمل محیطی خشک، قدیمی و نچسب با امکانات ناقص که گویی توسعه‌دهندگان برای هر چه زشت و بی‌قواره بودن آن رقابت می‌کردند. این موضوع هم در اپلیکیشن بانک‌های دولتی دیده می‌شد و هم بانک‌های خصوصی، اما خوشبختانه شرایطی به وجود... ادامه مطلب

ویژگی «حمل و نقل عمومی» کلید پیشرفت نقشه و مسیریاب‌های ایرانی است

با اینکه حمل و نقل عمومی چندان در کشور ما مورد توجه قرار نگرفته و اندک امکانات ارائه شده هم پاسخگوی نیازهای مردم نیست اما ارزش و جایگاه این خدمات در نقاط دیگر دنیا به خوبی جا افتاده و کشورها در این زمینه امکانات و سرویس‌های متعدد و با کیفیتی برای شهروندان تدارک دیده‌اند.در این... ادامه مطلب

آشنایی با نرم‌افزار فروشگاهی دشت؛ راهکاری مدرن برای تسهیل فروش کسب و کارها

گذر از سیستم سنتی خرده‌فروشی و ورود به عصر فروشگاه‌های بزرگ، نیازهای جدیدی را در میان اصحاب کسب و کار به وجود آورد که بی شک به کارگیری راهکارهای نرم‌افزاری برای حسابداری و مدیریت فروش جزو مهم‌ترین آن‌ها بود.این موضوع سبب شد که نرم‌افزارهای فروشگاهی به عنوان یک رکن ضروری در میان کسب و کارهای... ادامه مطلب

سایه‌ات مستدام؛ معرفی اپلیکیشن نیکوکاری سایه

نیکوکاری و کمک به افراد تهیدست در فرهنگ مردم کشور ما همیشه جایگاه ثابتی داشته و کم نیستند نمونه‌هایی که همت خیرخواهان، گرهی بزرگ از کار نیازمندان باز کرده باشد. شاید بزرگترین مساله‌ای که می‌تواند به دیده شدن نیازهای اساسی نیازمندان در اقصی نقاط ایران کمک کند وجود یک بستر اطلاع رسانی جامع برای اعلام... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟