سیزده ترفند ساده که کار با Google Now را جذاب تر می کنند

سیزده ترفند ساده که کار با Google Now را جذاب تر می کنند

دستیار هوشمند Google Now روز به روز عظیم تر می شود. سرویسی که روزی تنها به منظور یک جست و جوی ساده ایجاد شده بود، امروزه به مرکزی برای مدیریت امور مربوط به زندگی کاربران گوگل بدل گشته و به قلب تپنده اندروید، سیستم عامل بسیاری از دیوایس های هوشمند تبدیل شده است.

با این حال بسیاری از کاربران، چندان از امکانات Google Now خبر ندارند و حتی از آن ها استفاده هم نمی کنند. به همین دلیل چند ترفند ساده برای بهره گیری از این دستیار هوشمند در زندگی روزمره را برایتان جمع آوری کرده ایم که در ادامه آنها را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

Google Now را به درستی تنظیم کنید

 androidpit-google-voice-hero-2-w782

اگر قرار باشد Now دستیار هوشمند شما باشد، باید قادر باشید در هر زمانی او را فرا بخوانید. Now بسیار حرف شنو است، کافی است یک بار فرمان Ok Google را بر زبان بیاورید تا دستیار تان آماده برای اطاعت از دستورات شما باشد.

گرچه در ابتدا، فرمان Ok Google همواره این دستیار را فعال نمی کند. ابتدا باید تنظیمات آن را به گونه ای تغییر بدهید که همیشه، حتی هنگامی که با دیوایس خود در حال بازی هستید هم بر زبان آوردن این واژگان دستیار تان را فرابخواند. اپلیکیشن گوگل را اجرا و منوی آن را باز کنید، وارد تنظیمات شوید و در بخش Voice، گزینه Ok Google Detection را انتخاب کنید. تمامی گزینه های موجود در این صفحه را روشن کنید تا Google Now آماده به کار باشد.

AndroidPIT-ok-google-detection-w782

با فعال سازی این گزینه ها برای اولین بار، گوگل از شما خواهد خواست که سه بار Ok Google را بر زبان بیاورید تا بتواند نحوه تلفظ و لهجه شما را تشخیص دهد. اگر به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنید و مایلید که در حالت آفلاین Google Now بتواند این عبارت را در آن زبان تشخیص دهد، در قسمت Offline speech recognition، بسته مربوط به آن زبان را دانلود کنید.

AndroidPIT-google-now-dowloaded-languages-w782

اگر به گوگل به قدر کافی برای دادن دسترسی به محل دقیق تان اعتماد دارید، با فعال کردن Location، دست یابی به امکانات بسیاری از Now برای شما میسر خواهد شد. برای فعال سازی لوکیشن در اپ Google Settings، گزینه Location را انتخاب و آن را روشن کنید. سپس در پایین همین صفحه وارد Google Location History شده و این گزینه را هم روشن کنید.

AndroidPIT-google-now-location-w782

در تنظیمات اپلیکیشن گوگل امکانات بسیاری برای شخصی سازی این دستیار صوتی در نظر گرفته شده. با وارد کردن اطلاعاتی چون تیم ورزشی مورد علاقه و یا محل کار، نتایج جست و جوی Now بیشتر مطابق سلایق و نیاز های شما خواهد شد.

فرامین صوتی مختلف Google Now را یاد بگیرید

Now برای لیست بلند بالایی از فرامین صوتی، عملکردی مشخص و منحصر به فرد دارد؛ از تنظیم یک یادآور گرفته تا ارسال یک پیام از طریق اپلیکیشن هایی چون واتس اپ و تلگرام. در این صفحه می توانید با فرامین مهم Now آشنا شوید.

فرامین صوتی جدیدی به این دستیار صوتی اضافه کنید

AndroidPIT-google-now-tips-and-tricks-3301-w782

با دانلود اپلیکیشن Commandr، این دستیار هوشمند با فرامین صوتی سودمند دیگری آشنا می شود؛ از روشن خاموش کردن فلش دوربین گرفته تا فعال سازی قفل چرخش صفحه، پاک کردن تمامی نوتیفیکیشن ها و حتی گرفتن سلفی! این اپ به طور قابل ملاحظه ای دستیار شخصی شما را با سواد تر می کند و بر امکانات او می افزاید. به لطف Commandr قادر خواهید بود که برای عملکرد های گوناگون، فرامین صوتی مختلف تنظیم کنید.

Commandr
  • Commandr
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: RSenApps Inc
  • سیستم عامل: Android
  • حجم: ۶.۹۰ مگابایت
دانلود

گوگل‌پلی


لینک کمکی

یادآورهای مکان محور تنظیم کنید

AndroidPIT-google-now-location-based-reminders-w782

اگر لازم است کار بخصوصی را در مکان مشخصی انجام دهید، اما مطمئن نیستید که چه هنگام در آن محل حاضر خواهید بود، می توانید از گوگل بخواهید که هر وقت رسیدن شما به محل مد نظرتان را تشخیص داد یادآوری را برای شما نمایش دهد. این ویژگی برای یادآورهایی همچون خاموش کردن گاز به محض رسیدن به خانه و یا مشاهده لیست خرید به محض رسیدن به فروشگاه مفید خواهد بود.

به گوگل اجازه دهید قرار ها و سفر هایتان را مدیریت کند

AndroidPIT-google-now-tips-and-tricks-3305-w782

اگر از تقویم گوگل استفاده می کنید، Google Now به شما خواهد گفت که برای به موقع رسیدن به سر قرار دقیقا باید چه هنگام به راه بیفتید. برای محاسبه این زمان، این دستیار هوشمند فاکتور های مهمی چون وضعیت ترافیک و فاصله مکانی را در نظر خواهد گرفت تا دقیق ترین زمان حرکت را به شما ارائه کند.

حتی می توانید وسیله سفرتان را هم مشخص کنید. در بخش Transport وارد قسمت Customize شده تا نحوه سفرتان را به طور کامل مشخص کنید، سپس در تنظیمات اپلیکیشن گوگل در بخش Now Cards گزینه Commute and time to Leave را فعال کنید.

برای دنبال کردن وضعیت پروازها و یا بسته ها از Now کمک بگیرید

AndroidPIT-google-now-flight-cards-w782

اگر از طریق پست الکترونیکی متصل به Google Now ایمیل هایی مرتبط با وضعیت پروازها و یا بسته های ارسالی دریافت کنید، دستیارتان از اطلاعات این نامه ها برای دنبال کردن وضعیت پروازها و یا بسته ها کمک خواهد گرفت. حتی قادرید اطلاعات هر پروازی را هم با وارد کردن شماره پرواز آن مشاهده کنید.

سوالات مرتبط و پشت سر هم بپرسید

google-now-contextual-information-screenshot-w782

Now دستیار باهوشی است و سوال هایی که از او می پرسید در خاطرش می مانند. برای مثال اگر از او بپرسید «مساحت تهران چقدر است» و سپس سوال «چند نفر در آن شهر ساکنند» را مطرح کنید، Now خواهد فهمید که منظور شما از آن شهر، همان تهران است.

از Google Now برای اجرای اپلیکیشن ها کمک بگیرید

AndroidPIT-ok-google-app-launch-w782

یکی از دلایل طراحی Now این است که کاربران بتوانند بدون نیاز به لمس کردن صفحه دیوایس شان و تنها با فرامین صوتی، با سیستم عامل اندروید در تعامل باشند. کافی است با فرمان صوتی Open، اپلیکیشن های مد نظر تان را اجرا کنید.

اعضای خانواده تان را مشخص کنید

Now قادر است ارتباطات شما با اعضای لیست تماس تان را ذخیره کند. کافی است به او بگویید که برای مثال سیاوش، برادر شماست. پس از این هر بار از دستیار تان بخواهید که با برادرتان تماس بگیرد، با سیاوش تماس برقرار خواهد کرد. اگر چند سیاوش مختلف در لیست تماس تان باشد، Now آن ها را بر اساس شماره شان لیست می کند و از شما خواهد پرسید که کدام سیاوش را مد نظر دارید.

از Now برای تشخیص موسیقی کمک بگیرید

AndroidPIT-google-now-listening-for-music-w782

Now می تواند جایگزین مناسبی برای سرویس هایی چون Shazam باشد. کافی است از او بپرسید که کدام آهنگ در حال اجرا است (?What song is playing).

از علائم نگارشی و اسمایلی ها در پیام های تان استفاده کنید

AndroidPIT-ok-google-send-message-whats-app-w782

پیام های شما حتما نباید رشته ای از حروف باشد. Now علائم نگارشی همچون کاما و اسمایلی هایی چون Sad Face را هم متوجه می شود و آن ها را در پیام های شما قرار خواهد داد.

به Now زبان های غیر انگلیسی اضافه کنید

AndroidPIT-google-now-language-selection-w782

اگر به چندین زبان مختلف مسلط هستید، می توانید در تنظیمات اپ گوگل، وارد Voice و سپس Languages شوید و هر زبان دلخواهی را برای Now انتخاب کنید.

و در آخر، می توانید Now را غیر فعال کنید

اگر احساس می کنید Now در زندگی شخصی شما جایی ندارد و یا این که می تواند حریم شخصی شما را به خطر بیندازد، در تنظیمات اپ گوگل، Now Cards را برگزینید و Show Cards را غیر فعال کنید.

اگر ترفند های خاصی برای کار با این دستیار هوشمند در چنته دارید، آن ها را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران دیجیاتو در میان بگذارید.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato