همه چیز درباره آیفون 13
قطعه عجیب در نسخه آمریکایی بوگاتی شیرون خبرساز شد

قطعه عجیب در نسخه آمریکایی بوگاتی شیرون خبرساز شد

طی چند روز گذشته، یکی از کاربران اینستاگرام با نام vanvouche، تصویری از نمونه پروتوتایپ بوگاتی شیرون در فرانسه منتشر کرد که احتمالا مربوط به تست نمونه اختصاصی بازار آمریکا می باشد.

در واقع این تصویر در شهری به نام Obernai گرفته شده که ۱۰ کیلومتر با کارخانه بوگاتی در  Molsheim فاصله دارد. به نظر می رسد این نمونه که به رنگ سفید و آبی در آمده نمونه ای مخصوص بازار آمریکاست که قصد جایگزینی با محصول موفق بوگاتی یعنی ویرون را دارد.

193664089312020082

با دقت بیشتر متوجه باله عقب شیرون می شوید که همرنگ بدنه و به رنگ آبی است، البته قسمت نزدیک به پلاک عقب در پشت خودرو شاهد قطعه بزرگ و برجسته به رنگ مشکی در بخش فوقانی اگزوز ها هستیم که آن را با نمونه های استاندارد و تصاویری که قبلا از شیرون منتشر شده، متفاوت می کند.

BUG-23

این نمونه از شیرون، نه در نمایشگاه خودرو ژنو و نه در تجمع سوپرخودروها در موناکو دیده شده است. در واقع هدف بوگاتی از ساخت این خودروی خاص مشخص نیست و فقط می توانیم از تماشای تصویر این خودرو که در حال پرسه زدن در خیابان های اُبرنای است لذت ببریم.

BUG-28

فرضیه دیگر این است که هنوز مهندسان بوگاتی از شرایط آیرودینامیکی و پایداری این خودرو در سرعت های بالا راضی نیستند و مشغول تست و بررسی قطعات جدید در آخرین روزهای قبل از آغاز تولید انبوه هستند، دلیل پوشیده نبودن این خودرو آزمایشی نیز جلب توجه ویژه بوگاتی شیرون در خیابان و تبلیغات غیر مستقیمی است که تردد این مدل تازه می تواند در پی داشته باشد.

BUG-29

بعید است که این خودرو یک نمونه سفارشی سازی شده توسط بوگاتی برای مشتری ای خاص باشد. طراحی این قطعه مشکی رنگ در قسمت عقبشیرون بی شباهت به نسلهای قبلی پورشه ۹۱۱ مخصوص بازار آمریکا که بین سال های ۱۹۷۴ و ۱۹۸۹ به آمریکا صادر شدند نیست.

buga-1

در واقع به دلیل سختی ویژه تست های تصادف آمریکا، همواره برخی خودروسازان اروپایی ناچار به افزودن بخش های بیشتر در جهت افزایش ایمنی خودروهای خود می شوند و ممکن است این قطعه نیز در نقش سپر عقب، وظیفه جذب ضربه را مطابق استانداردهای آمریکایی ایفا کند.

BUG-27

از بوگاتی شیرون قرار است به عنوان یکی از سریعترین و پیشرفته ترین خودروهای جهان یاد می شود و بدون شک تایید آن در تمامی تست های تصادف اهمیت ویژه ای برای حفظ جایگاه این خودرو دارد.

در شرایط فعلی و پس از رسوایی محیط زیستی فولکس واگن، مسلما رد شدن شیرون در تست تصادف آمریکا اصلا به مذاق مدیران ارشد بوگاتی و فولکس واگن خوش نخواهد آمد.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato