اپل برای آگاهی از باز شدن مک بوک جدید از سوی کاربران، به ترفندی عجیب متوسل شده است

مک بوک های اپل همواره به تعمیرپذیری بسیار دشوار و گاه غیرممکن معروف بوده اند اما اگر کاربر تا حدودی با مباحث فنی آشنایی داشته باشد، می تواند به صورت نسبی دستگاه خود را تعمیر یا دچار تغییر کند. اما iFixit طی کالبدشکافی مک بوک جدید و صورتی رنگ، متوجه نکته ای نگران کننده شد: پیچ های دستگاه در صورتی که دستکاری شوند، دچار تغییر می گردند.

iFixit هنگامی که مطابق معمول مشغول به کالبدشکافی مک بوک جدید بود، متوجه شد که بخش بالایی پیچ هایی که لولاها را در سر جای نگه دارند، با ماده ای پر شده اند که در صورت قرار دادن پیچ گوشتی در شیار پیچ، از بین می روند. در این حالت، به صورت واضح مشخص می شود که یک نفر قصد داشته پیش از این پیچ ها را باز نماید.

ظاهرا این ماده با ماده مورد استفاده در پیچ های معمولی متفاوت بوده و بیشتر شبیه به آن است که اپل می خواسته از باز شدن لپ تاپ های کاربران و باطل شدن خدمات پس از فروش آن مطلع گردد. امروزه چنین اعمالی و منع کاربران از باز کردن دستگاه، به امری رایج تبدیل شده، اما کمپانی های بزرگ معمولا از برچسبی ساده برای آگاهی از این مسئله استفاده می نمایند.

در نهایت گذشته از پیچ های جدید، مک بوک صورتی رنگ جدید تفاوتی با قبل ندارد. باتری لپ تاپ اندکی بزرگ تر از قبل شده و پردازنده نسل ششم آن نیز به گفته اپل، تا 25 درصد سریع تر عمل می کند اما این لپ تاپ کماکان همان مک بوک تک پورت سابق است. ضمنا iFixit بعد از بررسی های همیشگی، امتیاز 1 از 10 را به مک بوک جدید از منظر تعمیرپذیری اعطا کرده که کم ترین نمره ممکن به شمار رفته و خبر از تعمیرپذیری بسیار ضعیف دستگاه می دهد.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟