همه چیز درباره آیفون 13
موبایل چینی با نمایشگر انعطاف پذیر نویدبخش انقلابی بزرگ در زمینه طراحی تلفن های هوشمند است

موبایل چینی با نمایشگر انعطاف پذیر نویدبخش انقلابی بزرگ در زمینه طراحی تلفن های هوشمند است

در سال های اخیر، تولیدکننده های موبایل به عرضه اسمارت فون با صفحه نمایش های خمیده روی آورده اند که بیشتر آنها از OLED های انعطاف پذیر تهیه می شوند.

البته بر حسب شنیده ها بیش از هر برند دیگری از سامسونگ انتظار می رفت تا اولین کمپانی باشد که موبایلی با قابلیت تا شدن را رونمایی کند. اما غول تکنولوژی کره ای تا به امروز تنها به انتشار انبوهی از پتنت ها بسنده کرده است و محصولی تجاری را راهی بازار نساخته.

در همین راستا، امروز نیز یک کمپانی چینی به نام Interim (که اصلا شناخته شده نیست) قدم در این مسیر گذاشته و از نخستین تلفن هوشمند تاشونده ی خود در نمایشگاه شهر Chongqing رونمائی کرده است.

صفحه نمایش دیوایس مورد بحث از گرافین ساخته شده است. همان طور که در تصاویر می توانید مشاهده نمائید، این موبایل تحت اندروید، بسیار راحت و سریع دور مچ کاربر خم می شود. البته کیفیت تصاویر آن به هیچ وجه خوب نیست و بدون شک، صرفا تاشونده بودن این دستگاه نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای خریدش محسوب گردد.

اما جا دارد اشاره کنیم که شاید این محصول هرگز به تولید انبوه نرسد و مورد توجه کاربران هم قرار نگیرد، اما نویدبخش وقوع اتفاق های خوبی در حوزه موبایل محسوب می گردد. این دستگاه نشان می دهد که نمایشگرهای OLED گرافینی، اکنون در دسترس طراحان قرار دارند و آنها می توانند با ابتکار و خلاقیت خود، محصولات کاربردی و منحصر به فردی را تولید کنند؛ مثلا موبایل ها را از چهارچوب مستطیلی شکلی که سال هاست اسیر آن هستند، رها نموده و شمایل تازه ای برای آنها تعریف نمایند.

در آخر هم باید بدانید که هیچ نوع اطلاعاتی در مورد مشخصات و امکانات این موبایل در دست نیست و حتی معلوم نگشته که آیا این نمونه اولیه هرگز به روند تولید خواهد رسید یا خیر؛ که البته اهمیت چندانی هم ندارد زیرا مهم این است که آینده از هم اکنون در اختیار کاربران قرار گرفته و می توان امید داشت که به زودی شاهد محصولاتی خاص با امکاناتی کاملا جدید و استثنائی خواهیم بود.

01 (4)-w600

03-w600

02

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato