آیا واتس اپ از قابلیت برقراری تماس های ویدئویی برخوردار می شود؟

آیا واتس اپ از قابلیت برقراری تماس های ویدئویی برخوردار می شود؟

در فهرست طویل و دراز اپلیکیشن های پیام رسانی که از قابلیت برقراری تماس های ویدئویی برخوردارند، نام پرجمعیت ترین اپلیکیشن پیام رسان دنیا یعنی واتس اپ به چشم نمی خورد. ماه هاست که شایعات از ارائه این قابلیت در نسخه های iOS و اندروید واتس اپ خبر می دهند، اما تاکنون هیچ یک از آنها جنبه رسمی به خود نگرفته و همچنان کاربران با یأس و ناامیدی به انتظار تأیید این خبر نشسته اند.

اما با گزارشی که ساعاتی پیش در منابع خبری منتشر شده، به نظر می رسد که این بار تیم واتس اپ در فراهم کردن امکان تماس های ویدئویی در پلتفرم خود مصمم باشد. طبق این گزارش، قابلیت یادشده در بروزرسانی بعدی واتس اپ به نسخه iOS این پیام رسان اضافه خواهد شد. در ادامه گزارش هیچ اشاره ای به زمان ارائه این قابلیت در نسخه اندروید نشده است.

همچنین به نظر می رسد که این قابلیت در نسخه iOS فعلا در مرحله تست بتای خصوصی قرار دارد. وبسایت فون رادار به تازگی از این نسخه بتا اسکرین شات هایی فاش کرده که در آن آیکن گزینه تماس ویدئویی را می توان مشاهده کرد.

Whatsapp 1

رقبایی همچون اسکایپ، هنگ آوتز، لاین، وایبر، وی چت، ICQ و ... مدت هاست که از تماس های ویدئویی پشتیبانی می کنند. با توجه به این موضوع، بسیار عجیب است که چرا پیام رسان پرجمعیتی همچون واتس اپ از ارائه چنین قابلیتی غافل مانده و آن را اینقدر به تأخیر انداخته است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، فعلا باید تا معرفی رسمی این قابلیت توسط واتس اپ منتظر بمانیم.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato