هشدار دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی کشور در مورد خرید اینترنتی بلیط هواپیما از سایت های بدون مجوز

به گزارش ایستنا، مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی کشور در مورد استفاده از این سایت ها و کلاهبرداری های احتمالی هشدار داده و گفته است در صورت بروز مشکل یا کلاهبرداری، امکان مراجعه و پیگیری حقوق آنها از شرکت های هواپیمایی وجود ندارد.

ایشان در ادامه به صراحت اعلام داشته اند که شرکت های هواپیمایی هیچ قراردادی با سایت های جستجو و فروش بلیت هواپیما ندارند و گفته اند: «احتمال دارد آژانس های مسافرتی به دلیل چارتر کردن برخی از پروازها، مبادرت به همکاری با این سایت ها برای فروش بلیت کرده باشند. بارها هشدار داده ایم که این سایت های فروش بلیت هواپیما مورد تأیید انجمن شرکت های هواپیمایی نیست».

به گفته ی اسعدی، انجمن شرکت های هواپیمایی، ابزاری برای برخورد با این دسته از سایت ها ندارد و مسئولیت برخورد با آنها با پلیس فتاست. وی افزوده است: «تعداد زیادی از مسافران پس از خرید بلیط از طریق این سایت ها دچار مشکل شده اند. حتی بخشی از مسیرهای پروازی که در این سایت ها قید شده در لیست ایرلاین ها وجود خارجی ندارد. نوع رفتار این سایت ها مصداق کلاهبرداری است و مراجع ذی ربط هم باید با آنها برخورد قاطعی کنند».

ایشان در مورد پیگیری های قبلی انجمن شرکت های هواپیمایی کشور برای مقابله با این سایت ها نیز گفته است: «با وجود برگزاری نشست مشترکی بین پلیس فتا، سازمان هواپیمایی کشوری و بازرسی کل کشور، هنوز نتیجه ی مشخصی حاصل نشده است. پیشنهاد شده تا در راستای ساماندهی این سایت ها دستورالعمل فروش بلیت در فضای مجازی تدوین شود که در این صورت فعالیت آنها با مجوز از مراجع ذی ربط صورت خواهد گرفت».

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی کشور در ادامه ی صحبت های خود، برخورداری وبسایت های فروش بلیط هواپیما از «نماد اعتماد الکترونیکی» را یکی از ضروریات فعالیت در زمینه ی فروش بلیط اینترنتی عنوان کرده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟