واکاوی CIA و NSA در اطلاعات مردم آمریکا طی دو سال اخیر دوبرابر شده است

واکاوی CIA و NSA در اطلاعات مردم آمریکا طی دو سال اخیر دوبرابر شده است

بنا به گزارش اخیری که طی این هفته منتشر شد، جستجوی سازمان های دولتی آمریکایی در اطلاعات مردم این کشور، نسبت به دو سال گذشته، افزایشی دو برابری را تجربه کرده است. در حالی که رقم درخواست بررسی و جستجوی اطلاعات در سال ۲۰۱۳ حدود ۲۱۰۰ بار اعلام شده اما در سال ۲۰۱۵، این دو سازمان مجموعا ۴۶۷۲ بار درخواست جستجو در اطلاعات شهروندان آمریکایی را داشته اند.

البته این آمار، FBI را که اخیرا درگیری های پر سر و صدایی با کمپانی اپل داشته شامل نمی شود و به CIA و NSA محدود شده است در حالی که FBI هم دسترسی کاملی به دیتابیس مورد بحث دارد.

این دیتابیس توسط حجم عظیم اطلاعاتی که NSA به دست آورده مرتبا گسترش می یابد. سازمان های اطلاعاتی همچون NSA بدون حکم حکومتی و بر اساس بند ۷۰۲ قانون FISA می توانند از اطلاعات حاصل استفاده کنند. به بیان دیگر، سازمان های اطلاعاتی کشور آمریکا طی سال ۲۰۱۵، در ۴۶۷۲ پرونده خاص به مکالمات خصوصی شهروندان آمریکایی دسترسی مستقیم داشته اند، بدون آنکه شهروندان متوجه مسئله باشند.

این اتفاق بسیار تعجب برانگیز است، چرا که برخلاف FBI، حوزه قضایی و عملیاتی دو سازمان نام برده خاک ایالات متحده نیست و به طور قانونی نباید چنین دخالتی داشته باشند. دو برابر شدن میزان واکاوی در اطلاعات پرسش های بسیاری را بر می انگیزد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato