محمود واعظی از رشد ۱۰۰ برابری تعداد کاربران اینترنت همراه در کشور خبر می دهد

محمود واعظی از رشد ۱۰۰ برابری تعداد کاربران اینترنت همراه در کشور خبر می دهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر دیروز هجدهم اردیبهشت، در همایش «فرآیند قانونگذاری، الزامات و راهکارها»، تعداد مشترکین اینترنت ثابت کشورمان را در ابتدای کار دولت ۴ میلیون نفر، و تعداد کاربران اینترنت همراه را نیز ۲۰۰ هزار نفر عنوان کرده و گفته است این اعداد در حال حاضر به ترتیب به ۱۰ میلیون نفر کاربر اینترنت ثابت و ۲۰ میلیون نفر کاربر اینترنت همراه (رشدی ۱۰۰ برابری) افزایش یافته است. واعظی در ادامه ی صحبت های خود از افزایش پهنای باند داخل کشور به ۴۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه ظرف ۲ سال گذشته خبر داده و گفته است: «سال گذشته ۱۸۰۰۰ روستا به اینترنت متصل شدند و بنای ما بر این است که حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ روستای دیگر نیز به اینترنت متصل شوند».

وی در خلال صحبت های خود نگاه دولت به ارتباطات و فناوری اطلاعات را اینگونه توصیف کرده است: «دولت ICT را به عنوان پیشگام توسعه ی کشور می‌داند و در بسیاری از کشور های پیشرفته نیز نقشی که برای اطلاعات و فناوری ارتباطات در نظر گرفته‌ اند، نقشی زیرساختی است. ما نیز در کشور تلاش می‌کنیم با توسعه ی زیرساخت‌ ها به دنبال توسعه و توانمندساز کردن بخش‌های مختلف کشور باشیم».

ایشان تسهیل در امور مردم را یکی دیگر از محور های مورد توجه دولت در بخش ICT دانسته و گفته اند: «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وظیفه ی فراهم کردن امکانات و آماده‌ سازی زیرساخت‌ ها را بر عهده دارد و طبیعی است که دیگر بخش‌ ها باید به بحث محتوا توجه کنند. البته از آنجا که مقام معظم رهبری به مسئله ی فرهنگ و تربیتی توجه ویژه‌ ای دارند و از مسئولان خواستند به این موضوعات توجه کنند، وزارت ارتباطات به دنبال این است که فضای مجازی را در این راستا هدایت کند. با توجه به اینکه ما می‌توانیم خدمات را افزایش دهیم، باید به محتوای فاخر شبکه‌ها نیز توجه داشته باشیم».

واعظی با «فرصت و تهدید» دانستن توأمان فضای مجازی افزود: «در واقع فضای مجازی فرصت است، چرا که در دنیای امروز نمی‌ توانیم بدون فضای مجازی امورات را پیش ببریم. لذا در همه ی بخش‌ ها نیازمند استفاده از فضای مجازی هستیم. همچنین یک تهدید است، چرا که در دنیای امروز در این بخش موضوعاتی پیدا می‌ شود که سبب تخریب اخلاق و کانون خانواده خواهد شد. ما به دنبال این هستیم که در این بخش با دقت عمل کرده و تهدیدات را کم کنیم. همچنین تلاش خواهیم کرد امنیت شبکه را افزایش دهیم که البته در سال گذشته رقم بالایی از بودجه ی خود را در این رابطه هزینه کردیم».

واعظی صیانت از روابط اجتماعی و پاک بودن شبکه را محور دیگر تلاش های این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: «به دنبال این هستیم که شبکه پاک باشد و خانواده‌ ها بدانند که ما به عنوان دولت، به دنبال مراقبت از شبکه و روابط اجتماعی هستیم و البته خودشان هم باید مراقبت کنند».

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato