معرفی Dict Plus؛ یک دیکشنری کامل با دسترسی آفلاین برای کاربران آیفون و آیپد

معرفی Dict Plus؛ یک دیکشنری کامل با دسترسی آفلاین برای کاربران آیفون و آیپد

دیکشنری از آن جمله اپلیکیشن های ضروری است که همه ما بی برو و برگرد باید یکی دو مورد از آنها را در موبایل هایمان داشته باشیم. خوشبختانه از منظر دیکشنری، چه انگلیسی به انگلیسی، چه انگلیسی به فارسی و دیگر زبان ها آنقدر اپلیکیشن برای پلتفرم های موبایل توسعه داده شده که بعید است در این حوزه احساس کمبود کنید.

اما نکته مهم اینجاست که به بخش اعظم این دیکشنری ها نمی توان واژه کامل را نسبت داد و بسیاری از آنها حداقل یک کمبود بزرگ در امکاناتشان دارند. مثلا طیف کوچکی از واژگان را در بر می گیرند، امکان استفاده به صورت آفلاین را ندارند یا از مواردی همچون تلفظ کلمات و آوردن مثال و مترادف پشتیبانی نمی کنند.

خوشبختانه اپلیکیشن Dict Plus که امروز معرفی اش می کنیم، هیچ کدام از محدودیت های بالا را ندارد و می توان روی آن به عنوان یکی از کامل ترین دیکشنری های انگلیسی به فارسی پلتفرم iOS حساب باز کرد.

2

بگذارید اول از همه، به مهم ترین قابلیت اپلیکیشن یعنی دایره واژگان آن بپردازیم. Dict Plus معنای قریب به ۵۰۰ هزار واژه و اصطلاح انگلیسی را در خود گنجانده که به همگی می توان به صورت آفلاین نیز دسترسی داشت. این میزان از واژگان برای یک دیکشنری انگلیسی به فارسی تقریبا یک رکورد محسوب می شود.

Dict Plus یک دیکشنری دو طرفه است، بدین معنا که معنای لغات را از انگلیسی به فارسی و بالعکس از فارسی به انگلیسی بر می گرداند. البته در اصل برای ترجمه لغات از انگلیسی به فارسی طراحی شده، به همین خاطر با جستجوی یک واژه انگلیسی در آن می توانید علاوه بر دریافت معنای کلمه، به واژگان مترادف، مثال ها در جمله و تلفظ صحیح آن به صورت صوتی با لهجه های آمریکایی و بریتانیایی هم دست یابید.

تمام کلمات جستجو شده را می توانید به فهرست علاقه مندی های تان در اپ بیفزایید تا در استفاده های بعدی، دسترسی آسان تری به آنها داشته باشید. لازم به ذکر است که بخش اعظم امکانات Dict Plus در حالت آفلاین قابل دسترسی هستند، اما برای استفاده از قابلیت مترجم متنش می بایست به اینترنت متصل شوید.

اما مضاف بر این موارد، Dict Plus بخش های اضافه ای مثل معرفی عبارت های کاربردی، لغت های مفید و لغت روز هم دارد تا آن را بتوانیم یک ابزار آموزشی هم به شمار بیاوریم. این دیکشنری فوق العاده کاربردی برای استفاده کاملا رایگان است، اما با پرداخت ۴.۹۹ دلار و ارتقای آن به نسخه کامل، هم می توانید از شر تبلیغات مزاحمش خلاص شده و هم به یک ویجت کاربردی در مرکز اعلان های iOS برای ترجمه سریع دسترسی داشته باشید.

Dict Plus
  • Dict Plus
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: حسن دهقان
  • سیستم عامل: iOS
  • حجم: ۴۸.۵ مگابایت
دانلود

اپ‌استور

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato